Kitap Okuyoruz Ailesine SelamlarYazıyı Ekleyen :   Kitap Okuyoruz

Eklenme Tarihi :   03/07/2010

Gösterim :   2339

Yazıyı Beğenen :   11

Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaş Bu Yazıyı Twitter'da Paylaş Bu Yazıyı Friendfeed'te Paylaş Bu Yazıyı MySpace'te Paylaş
Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir.
Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Üye yazılarının izinsin kopyanlanmasına bir önlem olarak artık üye olmayan ziyaretçiler üyelerin yazdıkları yazıları göremeyecektir.

Yazıları okuyabilmek için buraya tıklayarak üye olunuz.

 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Manolya Turan : Hakkinda
Manolya
Turan

Kitap Sever

701
.... - 13/08/2010 01:15:24
Beğenilen yazıların kitap haline getirilmesi fikri çok güzel,kitap okuyoruz tişörtleri ile yararlı sonuçlar elde edebilirz.Kitap okuyoruzun daha iyi yerlere gelmesi ve okuyucu-yazar gerçek üyelerin artması dileğiyle...

cesaret yapamayacağın şeyleri yapmaktır.

......... - 06/07/2010 16:13:55
öncelikle merhaba. önemsendiğimizi görmek güzel. şu an için yapılacağını söylediğiniz yenilikler ilgi çekici. devamını bekliyor olacağız. teşekkürler.......

Daha iyi, iyinin düşmanıdır

... - 06/07/2010 01:15:48
Sitede en çok aksaklık profil düzenlemede ve kitap aramada çıkıyor. Sürekli bi 'error' ! Okuduğum kitapları ekleyemiyorum. Ve yaptığımız yorumları ya da profilimize yapılan yorumları silebilirsek çok iyi olur. Ayrıca külüplere fotoğrafçılık, kısa film, çizim gibi kulüpler eklenebilir. Bir de her hafta bir kelime seçip o kelime üzerine tartışmalar yapılabilir. Ya da ünlü bir kişi üzerine... Yorum yaparken de yorum başlığı ve güvenlik kodu kaldırılsın! Benim isteklerim bu kadar. Umarım sitemiz istediğimiz gibi olur. :)

.


Cem Öztürk : Hakkinda
Cem
Öztürk

Kitap Sever

435
....... - 05/07/2010 04:20:38
Öncelikle ben de merhaba demek istiyorum. Sizlerin arasına 1-2 ay önce katıldım. Siteyi gayet başarılı buluyorum. Bir kaç ufak eksik olduğunu ve bunları kolaylıkla aşılacağını düşünmekteyim.

-Tartışmaların ve bilgi paylaşımının daha kolay ve çok olabilmesi için forum,
-Arkadaşlarımızın da belirttiği gibi belli süre giriş yapılmayan üyeliklerin silinmesi ve üye olmayan ziyaretçilerin site dolaşımına sınırlandırma getirilmesi.

Şimdilik aklıma gelen ve benim için önemli olan konular bunlar. Daha farklı fikirler aklıma geldikçe burada belirteceğim.

Bozuk Saat Bile Günde Iki Defa Doğruyu Gösterir.


Oya  : Hakkinda
Oya

Müdavim!

5643
... - 04/07/2010 18:21:11
Verdiğiniz bilgilere teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum. Bu sitede gezinmek ve yazıları okumak büyük bir keyif. Hele arkadaşlıklar çok hoş. Uzun zamandır izliyorum tüm arkadaşlar dostluk, sevgi ve yardımlaşma duygusuyla yazıları ve yazarları destekliyor. Bencillikten ve ukalalıktan uzak bir diyalog var. Eksiklikler giderildiğinde, yeni düzenlemeler tamamlandığında çok hoş şeyler olacağını düşünüyorun.

Hayata Gülümse.

.. - 04/07/2010 16:28:44
Evet hepimizin ortak sorunlarından biri bu yeni üyeler..

Bence yeni üyelerin yapabilecekleri yorumlar vs. olabildiğince minimum seviyede olmalı..Sonrası için Bilge'yle aynı fikirdeyim üyelik zaman aşımına uğramalı..

Susarak Olgunlaşıyorum / Severek Yıpranmaktansa

.... - 04/07/2010 16:15:07
Geç kaldım yahu:)

Bu yazı biraz da olsa içimizi rahatlattı sanırım.Vadedilen şeyler şimdilik bizleri mutlu etmiş gibi görünüyor ama sonu gelir inşallah.Ve bende sahte hesaplar olduğuna eminim.Sitemize giriş için belli başlı kurallar getirilmesi gerektiğini düşünüyorum kafasına esen elini kolunu sallayan siteye girip bir iki gün takılacağı üyeliklerde bulanamamalı..

"herkese kulağını,çok azına sesini ver"

... - 04/07/2010 13:14:57
Umarım kitapokuyoruz hep daha iyi yerlere gelir... Bu sitenin bana katkısı çok büyük oldu.

...


Bilge  : Hakkinda
Bilge

Onur Üyesi / Müdavim!

9298
.. - 04/07/2010 12:41:35
Sahte hesap diyince aklıma şu Halil ve Ceren'in yakaladığı "K..." adlı üye geliyor :) Hukuk sözlüklerini bile okumuş insanüstü bir arkadaşımızdı :)

Buğra, olabiliyor böyle şeyler :) Elbette onaylama yaparken kimin gerçek kimin sahte olduğunu anlamayabilirsin ancak biraz takip edilerek siteye katkısı olmayan üyelere bir mail sistemiyle uzun zamandır siteye uğramadığı hatırlatılabilir. İsmini vermek istemiyorum ama çok belli başlı bir sitenin böyle bir uygulaması var. Belki bu şekilde anlaşılabilirse, katkısı olmayan, hatırlatmadan sonra bile dönüş yapmayan üyelerin hesapları silinebilir...

Ayrıca bugün gözüme takıldı, "K.O Neler Oldu?" sekmesini açınca üst tarafta puanlandırma sistemi görünüyor. Ancak eskisi... Yeni üye olan arkadaşlarımıza yanlış bilgi vermiş oluyoruz. Çünkü "Üstad" seviyesinin üzerinde kategorilerimiz var...

Tekrar teşekkürler Buğra ;)


........... - 04/07/2010 00:39:10
Buğra tam olarak şundan bahsediyorum, günün uzun bir bölümünde hep sitedeyim... ve bu günde 10 15 kişinin üye olduğunu bende görebiliyorum sadece okuudukları kitapları ekleyenler ve bir daha hiç siteye girş yapmayanlar var, peki bu insanlar hep aynı düşüncedemi kitap ekledik ziyaret ettik ve bizden eyvalla mı yani...
ve bunların genelde bayan isimli olmasıda dikkat çekici tabi, şonuçta sorumlu sensin ve kabul edip etmemek sana kalmış bişey arkadaşım...:))

Ama son bir ay içerisinde oluşturulmuş olan şu sahte hesapları temizlesen iyi edersin temiz sitemizi kirletmesinler.:)))

Ve şu üye olmayanların istediği gibi fink atması olayın bende takıldım kaldım şimdi ne yapılabilirki bu karşı...??

...


Buğra Güney : Hakkinda
Buğra
Güney

Kitap Kurdu

1374
... - 04/07/2010 00:21:52
Ya arkadaş içime kurt düştü şuanda 5 tane üyelik başvurusu var :) Onay tuşuna elim gitmiyor...

Bazıları Bakar Bazıları Görür...


Buğra Güney : Hakkinda
Buğra
Güney

Kitap Kurdu

1374
Birkaç faydalı bilgi.. - 04/07/2010 00:20:02
Tüm önerileri şimdi listeliyorum. Bütün bunlar ile ilgili yarın detaylı bir açıklamada bulunacağım. Bu esnada siz de devam ederseniz taleplere sevinirim. Ancak merakıma yenik düşerek soruyorum ya sahte hesap ne demek? Yani üyelikleri onaylayan editörlerimiz ben dahil 3 kişi. Siteye üye olmayan veya dışarıdan birinin sahte hesap açmasının hiçbir anlamı yok. Biz de açmadığımıza göre sahte hesap nasıl olabilir ki? Daha doğrusu neden olabilir? Günde 10-15 kişi üye oluyor ve hep farklı zaman dilimlerinde. Ama yine de eğer bu konuda hepiniz ortak fikirdeyseniz sahte hesapların hepsini temizleyelim. Ben şimdi bir toplu elektronik posta modülü hazırlıyorum. Biter bitmez bu yazının bir miktarını ve linki posta olarak hepinize göndereceğim yani tüm üyelere. Geri dönüşlere göre bakarız hangi elektronik postalar gerçek veya değil.

Diğer konular ile ilgili yarın ayrıntılı bir döküm yazacağım.

Bazıları Bakar Bazıları Görür...


Bilge  : Hakkinda
Bilge

Onur Üyesi / Müdavim!

9298
.. - 03/07/2010 23:50:50
İşte sonunda içimize su serpecek birkaç çift laf...
Öncelikle bugüne kadar sitemize emek eden eski yönetime teşekkürler, artık yeni adımların vakti. Elbette, bir demet teşekkürü de siz hakediyorsunuz geç de olsa isteklerimizin bir yere ulaşabildiğini görmüş olduk.

Bize sunduğunuz fikirler gayet yaratıcı ve insanı heyecanlandırıyor.

Benim aklımda beliren ilk konu sevgili Eylül arkdaşım ile aynı: Güvenlik sorunu! Üye olmayan herkes internet tarayıcısının ilgili alanını bu sitenin ya da bizlerin profillerinin adresini yazdığı anda telik hakkı alınmamış bütün yazılarımıza ulaiabiliyor. Haliyle korsancılık karşısında elimiz kolumuz bağlı kalıyor. Sonuç olarak güvenliğin sağlanması benim açımdan bir önceliktir...

Bizimle ilgilendiğiniz için teşekkürler, eminim hep beraber her şeyi daha güzele taşıyacağız.
Herhangi bir görev ya da yapılması gereken bir iş olursa, her daim buradayız.


...... - 03/07/2010 23:00:31
Öncelikle merhaba, tanıştığımıza ve dikkate alındığımıza memnun oldum..
Esra Hocaya ve Halil'e katılıyorum..ayrıca;
-Yorum yazarken kullanılan yorum başlığı ve güvenlik kodu kaldırılmalı,acilen!!!
-Üye olmayanların ulaşabildikleri alan daralmalı..
Yaptıklarınızı takdir ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum..

Susarak Olgunlaşıyorum / Severek Yıpranmaktansa

........ - 03/07/2010 22:59:03
Buğra öncelikle sana teşekkür etmeliyim.

Bir aydır bu şekilde bir açıklama bekleemekte olduğumuzu ve elinde olmayan sebeplerden dolayı ertelnmiş olan bu açıklamayı yapmanız bizi mutlu etti açıkcası...

Ve benim bu aralar muzdarip oldğum konu şu sahte hesaplar açılması konusu ve her kim tarafından açılıyorsa bu yazdıklarımızda okuyordur umarım.

Her aksaklığa ragmen biz bu sitede kalabiliyorsak sıkı dostluk baglarımızdandır...
Ve bu sıcak ailenin ne sahte hesaplara nede çalıntı yazılara ihtiyacı vardır...

Ve bizimde bi yardımımız olacaksa bu sitenin iyileşmesinde ne mutlu bize....

Ve ayrıca eklenen yazılardaki şu karmaşık şekillerin eklenmesi konusu, umarım bi an önce bunlarda düzelir...


T-shirt ve yarışma fikri harika bişey ve eğer bi kütüphane oluşturabilirsek ne mutlu bize...


...

.......... - 03/07/2010 21:36:15
Esra hocam demiş ben unutmuşum hoşgeldiniz.

Bu site, müdavimlerine ızdırap olunca tanışmamızda böyle oldu. : )Esra  : Hakkinda
Esra

Onur Üyesi / Görevli / Ulvi

17226
.......... - 03/07/2010 21:32:43
Geç kalınmış bir tanışma yazısıydı.Bizler de fısıltı gazetesi ve gözlemler sayesinde sizleri keşfe çıkmıştık.Öncelikle "Hayırlı olsun" demek gerekiyor sanırım.Ve sizin de belirttiğiniz gibi bugün burada olmamıza,kocaman dostluklar kurmamıza vesile olan Uğur Adsay'a teşekkürler.
Yaptıklarınızdan ve yapacaklarınızda bahsetmeniz çok yerinde olmuş kanaatimce.aslında bunlaı önceden bu şekilde bildirmiş olsaydınız biz de daha anlayışlı olabilirdik diye düşünüyorum.Sizden hiç tepki alamayınca Adsay'ın yokluğunda öksüz kaldık:) fikrine düştük sanırım.En azından kendi adıma bunu söyleyebilirim.Şimdi bu açıklamalar beni ziyadesiyle mutlu etmiş bulunmaktadır.Çoğumuzu tanımıyorsunuz ama gözlemlediyseniz bizim burada bir sevgi çemberimiz oluştu kendiliğinden. Muhabbetimiz,paylaşımlarımız,tartışmalarımız..her şey saygı ve sevgi çerçevesinde yol almakta.Sizin de desteğinizle daha güzel işler yapmak arzumuzdur
Tişört planına sevindim,uzun zamandır "olsa ne güzel olur." diyordum.Okula yardım,üyeleri ödüllendirmek de ayrıca güzel fikirler.Umarım bir an önce hayat bulur bu fikirle ve şu an Fetret Devri'ni yaşayan siteye yepyeni bir solukla Yükselme'yi yaşatırsınız.Bize düşen bi şey olursa da seve seve:))
Hayırlı Olsun..........

sözüm ki tek sana geçmez,celladımsın ey ZAMAN!

......... - 03/07/2010 21:14:33
bu siteyi en fazla eleştirenlerden biri belki benim. Şimdi bir şeyler yazmak istiyordum ama pazartesi bekleyelim ,bakalım ne olacak. Düzelmezse daha şiddetli bi muhalefet sizi bekliyor. : )

bazı önerilerim olacak.
-yazılan yorumu, yorumlayan kişi silebilmeli
-beğendiği yazılar bölümüde aynı kaldır/ekle butonu eklenmeli
-bu yarışma fikri güzel olmuş
-bu yarışmaya ek her yıl buluşma ve en beğenilen yazıların harmanlandığı hatıra olarak bir kitap
-ekstra tartışmak için forum bölümü(serbest kürsü tarzı bişey)
-resim ekleme formatı ayrı bi sorun
-şu onur üyeliği meselesi bi açıklık getirilmeli
-gerekirse gold üyelik vs (katılımın en düst düzeye çıkarılabilmesi için)
- kulüpler bölümüne yeni bölümler eklenebilir
daha bitmedi aklıma geldikçe yazarım.

en azından birilerinin okuduğunu bilmek güzel
Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler