Yazar Donald Hamilton : Hakkında


Yazar Donald Hamilton  Resmi

983

Bu Yazarı Facebook'ta Paylaş Bu Yazarı Twitter'da Paylaş
Bu Yazarı Friendfeed'te Paylaş Bu Yazarı MySpace'te Paylaş
Yazar Adı :  Donald Hamilton

Yazarın Kitap Sayısı :  8 [Göster]

Yazar Hakkında :  
Hamilton Bengt Leopold Knutsson Hamilton ve Elise Franzisca Hamilton (kızlık soyadı Neovius), Mart 24, 1916, Uppsala, İsveç doğdu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri''ne göç etti Chicago Üniversitesi (1938 yılında Science derecesi bir lisans alma) katıldı ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Rezerv yaptı. 1989 yılında ölümünden kadar 1941 Kathleen Hamilton (kızlık soyadı Stick) ile evlendi. Hugo, Elise, Gordon ve Victoria Hamilton: çift dört çocuğu vardı.
Uzun bir zaman yerleşik Santa Fe, New Mexico, Hamilton, non-fiction açık dergiler için makaleler yazdı ve bunları bir kitap uzunluğunda bir koleksiyon yayınlanan yetenekli bir outdoorsman ve avcı oldu. Santa Fe, kendi yat yaşamış ayrıldıktan sonra bir kaç yıl için, daha sonra 2006 yılında ölümüne kadar yaşadığı İsveç''e taşındı. Matt Helm roman bir dizi Santa Fe bölgesi ve genel Amerikan Southwest bulunmaktadır; Hamilton tekne içinde bir ilgi gelişti, pek çok kitap aynı zamanda bir denizcilik geçmişine sahip başladı.
Hamilton 1946 yılında yazarlık kariyerine başlamış, kurgu Collier Haftalık ve The Saturday Evening Post gibi dergiler. Darkness ile ilk romanı Tarihi 1947 yılında yayımlandı; önümüzdeki kırk altı yıl içinde toplam otuz sekiz roman yayınladı. İlk üç kitap Rinehart ciltli olarak basıldı. İkinci Dünya Savaşı Amerikan yayıncılar orijinal karton kapaklı kurgu veren denemeye başladı sonra. Dehşetli kapakları karton hızlı hareket eden masallar, gerilim, casus ve batı 1954 ve 1960 yılları arasında yayınlanmış olsun onun erken roman, çoğu dönemin tipik ciltsiz orijinalleri. Bunlardan en ilginç, en tartışmalı, Atama: bir nükleer bomba için tasarım üzerinde çalışan bir matematikçi, bir grup karanlık kötü adamlar onun kaçırılan karısı kaydetmek için, hangi: Cinayet, (alternatif başlık Assassins Starry Have Eyes). Çeşitli klasik batı film, The Big Country ve Şiddet Erkekler, onun batı roman iki adapte edilmiştir.
1960 yılında Vatandaş Ölüm ile başlayan ve Damagers ile 1993 yılında sona eren, 27 kitap için koştu Altın Madalya tarafından yayınlanan Matt Helm serisi, daha önemli oldu. Helm, Nazilerin suikast konusunda uzmanlaşmış bir savaş ajanı, gizli bir ajansı, bir sivil olarak on beş yıl sonra, bir casusluk ve suikast savaş sonrası dünya geri çekilir. O arada bir tona sahip duygusuz mizah tempolu meselesi-Aslında tonu onun maceralarını anlatıyor. O, silahlı çatışmalar, bıçak kavgalar, işkence, ve (off-aşama) cinsel fetihler, otopsi raporu veya soruşturma açıklayan bir polis memuru dikte bir patolog gibi bir özenle muhafaza profesyonel dekolmanı ile açıklar. Serisi boyunca, bu dekolmanı Helm karakteri tanımlamak için geliyor. O profesyonel bir iş yapıyor, iş insanları öldürüyor. Hamilton henüz yayınlanmadı bir daha Matt Helm romanı, 2002 yılında yönetenler tamamladı.
Altın Çağ gizemli yazar John Dickson Carr 1969 yılında Ellery Queen Mystery Dergisi için kitaplar incelemeye başladı belirtti ve genellikle günün gerilim övdü. Carr biyografisini göre, Hamilton kitapları Carr ile ortak çok az olmasına rağmen Carr Donald Hamilton Matt Helm ''benim favori gizli ajan,'' buldum. Açıklama casusluk romanları yılında Matt Helm Cloud guguklu arazi tercih ettiği Carr yorum yalan olabilir. Carr kurgu gerçekçilik değerli asla.
Genel izleyiciler ile Matt Helm, Dean Martin, başrolü oynadığı 1960''lı yılların sonlarında üretilen popüler aksiyon-komedi filmlerinden bir dizi daha aşina olabilir. Bu filmler sadece çok gevşek Hamilton yazıları dayanmaktadır. DreamWorks film hakları Hamilton kitapları opsiyonlu 2002 yılında ve daha ciddi bir adaptasyon Matt Helm roman planlama başladı, ancak proje belirsiz.
Hamilton 20 Kasım 2006 tarihinde uykusunda öldü.

Kaynak wkipedia



 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.



Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler