Yazar Abdurahman Kılıç : Hakkında


Yazar  Abdurahman Kılıç Resmi

1920

Bu Yazarı Facebook'ta Paylaş Bu Yazarı Twitter'da Paylaş
Bu Yazarı Friendfeed'te Paylaş Bu Yazarı MySpace'te Paylaş
Yazar Adı :   Abdurahman Kılıç

Yazarın Kitap Sayısı :  2 [Göster]

Yazar Hakkında :  
Abdurrahman Kılıç; Yangın Güvenliği Uzmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi, Profesör Doktor.

1951 yılında doğdu. 1974 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi''ni bitirdi. 1976 yılında enerji dalında yüksek lisansını, 1982 yılında doktorasını tamamladı.

Prof. Dr. Abdurahman Kılıç, yangın konusundaki çalışmalarına 1986 yılında başladı. 1987 yılında başlatılan ve 136 öğretim üyesinin görev aldığı Yangın Güvenliği ve Yangından Korunma Araştırması projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Proje kapsamında, itfaiye ile ilgili hazırlanan 13 ciltlik raporun da koordinatörlüğünü ve editörlüğünü de yaptı.

Yangın güvenliği konusunda, Almanya, Avusturya, Macaristan, İngitere ve İsviçre, Japonya, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerinde inceleme ve araştırma yaptı. Japonya''da dört ay yoğun itfaiye eğitimi gördü ve birçok gerçek yangın söndürme çalışmasına katıldı.

1989-1994 yılları arasında İstanbul İtfaiye Müdürlüğü görevini yürüttü. Yangın güvenliği ve itfaiye ile ilgili birçok yayını ve raporları bulunan Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, halen İTÜ Makine Fakültesi''nde öğretim üyesi olarak lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde dersler veriyor. Ayrıca TBMM Milli Saraylar Dairesi ve TBMM Genel Kurul Salonu''nun da aralarında olduğu birçok kamu kurumu ve özel kuruluşta yangın güvenliği danışmanlığı yapıyor.

Kurucusu olduğu Türkiye Yangından Korunma ve İtfaiye Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu''nda başkanlık görevini yürüten Kılıç''ın, Uluslararası Gönüllü İtfaiyeciler Birliği (NFPA) ve ASHRAE gibi uluslararası kuruluşlara üyeliği bulunuyor. :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler