Yayınevi Ayrıntı Yayınları : Hakkında


Yayınevi Ayrıntı Yayınları Resmi

3306

Bu Yayınevini Facebook'ta Paylaş Bu Yayınevini Twitter'da Paylaş
Bu Yayınevini Friendfeed'te Paylaş Bu Yayınevini MySpace'te Paylaş
Yayınevi Adı :  Ayrıntı Yayınları

Yayınevi Kitap Sayısı :  816 [Göster]

Yayınevi Hakkında :  
Ayrıntı''ya Dair
Ayrıntı Yayınları 1988''de yayımladığı Şenlikli Toplum kitabıyla yola çıktı. 12 Eylül''ün yarattığı boğucu atmosferin yavaş yavaş dağıldığı ancak ortaya çıkan görüntülerin henüz netleşmediği bir dönemdi. Dünyada da, ekolojik duyarlılığın arttığı, kadın hareketinin olgunlaştığı, Sovyet sisteminin dağıldığı, solun kendini sorguladığı arayış yıllarıydı. İşte böylesi bir dönemde kuruldu Ayrıntı Yayınları ve elbette o yılların duyarlılıklarına seslendi.

Mevcut olana olabilecek olanı, sermayeye emeği, iktidara muhalefeti, iktisada kültürü, askeri marşa oyun havasını tercih ettik ve yirmi yılı aşkın bir süredir tercihleri bu yönde olanlarla birlikte yürümeye gayret ettik.

Yirmi yılı aşkın bir süredir, düşünce ve sanat dünyasının usta kalemleri Ayrıntı Yayınları''nın listesini zenginleştirdi ve zenginleştiriyor. Michel Foucault ve Jean Baudrillard gibi düşünürlerin seçme eserler dizileri yayımlanırken, Jean Genet, Chuck Palahniuk, John Fowles, Philip Roth, Julian Barnes ve Tom Robbins gibi büyük edebiyatçıların bütün eserlerinin okura ulaşmasına çaba gösterildi. Ursula Le Guin''in Hep Yuvaya Dönmek''i, Georges Perec''in Kayboluş''u ve Jack Kerouac''ın Yolda''sı gibi zorlu projeler üstlenildi. Elbette bütün bu zorlu projeler çok değerli entelektüeller, çevirmenler, editörler, redaktörler, dizgiciler, her türlü hizmet dağıtım elemanları olmaksızın başarılamazdı. Dolayısıyla Ayrıntı Yayınları kolektif bir emeğin ürünüdür.

Ayrıntı Yayınları, 30 yılda çeşitli diziler halinde 1000''den fazla kitap yayımladı ama sevinerek söyleyebiliyoruz ki, bu öykü henüz bitmedi; tersine yeni alanlara da açılarak tüm heyecanıyla sürüyor, sürecek.


Yayınevi İletişim :  
İletişim
Ayrıntı Yayınları Basım Dağıtım Tic. ve San. A.Ş.
Adres: Hobyar Mah. Cemal Nadir Sok. No.:3 34112
Cağaloğlu / İstanbul / Türkiye

Tel: 0212 512 15 00
Fax: 0212 512 15 11 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Erdem  : Hakkinda
Erdem

Kitap Sever

554
.... - 02/12/2012 18:16:09
Kitaplarını sürekli takip ederim. Güzeldir. Özellikle yeraltı edebiyatı serisi. Altı çizilip ezberlenecek binlerce kelime, binlerce cümleden sonra bile ikinci kez okuyup ikinci kez altı çizilecek yerler aratan kitaplar, kutsal kitaplar. Başucu kitaplarım.
Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler