Duygu Yucel Roportaj

Duygu Yucel Roportaj

Kitap Okuyoruz :   Duygu Özlem Yücel, genç bir yazar. “Zamane Aşkları” adlı kitabını geçen sene kitapseverlerle buluşturan yazarımız şu sıralar, Ekim ayında çıkacak “Dengesiz Bir Aşkın Anatomisi” adlı yeni kitabının heyecanını yaşıyor. İnternet ortamında köşe yazarak başladığı serüvenine, FHM’de ilişkiler üzerine bir köşe yazarak devam ederken bir yandan da tutkum dediği hikayelerinden vazgeçmiyor. Ve okuyucularını ikili ilişkiler ve aşk hikayeleriyle bezenmiş kitaplarıyla buluşturuyor.

Kitap Okuyoruz :    Dengesiz Bir Aşkın Anatomisi Ekim ayında çıkaracağınız yeni kitabınız… Bize biraz öyküsünden bahseder misiniz?

Duygu Özlem Yücel: Dengesiz Bir Aşkın Anatomisi heyecan, tutku, mutluluk ve hüzün üzerine kurulmuş modern bir aşk masalı. İki aşığın heyecan dolu aşklarının anlatıldığı ve dengesizlikler üzerine kurulu bu aşkın gizeminin hikayenin her noktasına yayıldığı büyük bir tutkunun hikayesi.

Kitap Okuyoruz :     Bahsettiğiniz bu ikili delilikler hikayesi nasıl ortaya çıktı?

Duygu Özlem Yücel: İlk kitabımın ardından aldığım olumlu eleştirilerle kendimi bir adım daha ileride görmek ve okuyucunun daha da bağlanarak okuyacağı bir hikaye yaratmak için kolları sıvadım. Çok kolay bir süreç oldu diyemem, araştırma yapmam gereken noktalar, insanların kalplerinde hissederek okuyacağı bir hikaye için kendimden vererek yazmak zorunda olduğum çok zaman oldu. Fakat ortaya çıkan esere bakınca tek söylediğim şey “hepsine değdi!” oluyor. Umarım okuyucular da benimle aynı fikirde olur.

Kitap Okuyoruz :   Okuyucular “Dengesiz Bir Aşkın Anatomisi”nde neler bulacak peki?

Duygu Özlem Yücel: Okuyucular bu kitapta bir aşkın en saf, en deli, en tutarsız ve en hesapsız halini bulacaklar. Kavuşmak ve çekip gitmek, bağlanmak ve yok olmak, sevmek ve nefret etmek arasındaki o hassas dengenin ortasında bir ip cambazı gibi yürümeye çalışan iki umarsız aşığın aşkıyla yeri gelecek mutlu olacak yeri gelecek hüzünlenecekler. Ve umuyorum ki aşkın o en güzel halini içlerinde hissedecekler.

Kitap Okuyoruz :   Aşkın dengesiz hallerinin insanları daha büyük tutkuyla bağladığından bahsediyorsunuz. Aşk nedir, gerçekten dengesizlik midir sizce?

Duygu Özlem Yücel:  Bir uçurumun kenarında durduğunuzu hayal edin. Uçurumun kenarına geldiğimizde aşağı düştüğümüzü hayal ederiz ve başımız döner. Korkuya kapılırız. Ama aynı zamanda benliğimiz kışkırtılmış olur ve büyük merak duyar, heyecana kapılırız.
İşte o uçurumun kenarı aşka düştüğümüz andır aslında. Nasıl ki uçurumun kenarında hem korku hem de heyecan bir arada benliğimizi kaplıyorsa içimizde bir aşk tohumlandığında da aynısı olur.
Dengeler bozulur. Hareketler tutarsızlaşır. Hesaplar karışır ve biz biz olmaktan çıkarız.
Adı üstünde aşka düşeriz işte; kontrolü kaybederiz ve kendimizi tatlı bir meltem esintisi sandığımız kontrolsüz bir fırtınanın ortasında buluruz.

Kitap Okuyoruz :   Yazmak benim için bir tutku diyorsunuz. Peki bundan sonraki hedefleriniz neler?


Duygu Özlem Yücel:  Çok doğru… Kesinlikle tek bir hedefim var yazmak, yazmak, yazmak. Bu benim için ömrümün sonuna kadar devam ettireceğim bir tutku. Köşelerim ve özellikle kitaplarım ise o tutkumu paylaşabilecek dostlar bulup daha da şevkle yazmama neden olan güzel çocuklarım. O nedenle bundan sonrasında da okuyucuların ve kitapseverlerin de katkılarıyla daha da güzel işler yapıp insanlara sunmayı arzu ediyorum.

Röportaj için çok teşekkürler Sayın YÜCEL. 

İrtibat & Düzenleme : Süleyman TURAN

 

Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler