Bölünme
Kitabın Yazarı :  Müge Serin Öztürk

Kitabın Yayınevi :  Cinius Yayınları

Basım Tarihi :   Eylül 2009

Gösterim :   5823

Ekleyen :   Özlem AydınToplam 3 Kişiden / Ortalama 29 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Bölünme Açıklama

Roman / EdebiyatTüm yaşantımız boyunca düşüncelerimizi, hareketlerimizi yöneten beynimiz...
Günün birinde vücudunuz beyninizden bağımsız hareket etmeye başlarsa...

Babasının zoruyla evlendirilen genç kadın, koca dayağından kurtulabilmek için iki çocuğunu da alarak o çok sevdiği güneşli memleketi Muğla'dan kaçıp Ankara'ya yerleşmişti. Başlarına gelecek en kötü şeyin babasının kendilerini bulması olduğunu düşünen delikanlı çok yanılıyordu. Kendindeki acayipliğin farkına vardığında, olacakları durdurmak için belki de çok geç kalmıştı...
Bedeni kendi kontrolü dışında hareket etmeye başladığında çektiği acı tarif edilemezdi. Kolları, bacakları verdiği emirleri dinlemiyor, kontrolsüz ağzından çıkan sözcükler yüzünden dehşete kapılıyordu... Kendisinde bir gariplik olduğunu anlamıştı. Farklıydı. Bir insan mıydı? Yoksa başka bir şey mi? Çevresindekilerin söylediği her açıklamayı kabul etmeye hazırdı. Şimdi de karşısındaki bu adam ona aklından bile geçirmediği bir şeyden bahsediyordu...


Diğer Sitelerde Bölünme Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

.... - 21/10/2010 14:12:08
dikkatimi çekti okumak istiyorum...

Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Şima  : Hakkinda
Şima

Kitap Sever

736
Sürükleyici ve değişik - 03/02/2010 16:12:29
Sürükleyici hoş, güzel bir kitap. Gerçekten de konusu çok değişikti. Daha çok gençlere yönelik gibi görünse de orta yaşlıların da ilgiyle okuyacağını düşünüyorum. Özellikle doktorlar severek okur. Sadece keşke sonu bu kadar hızlı bitmeseydi. Ortalarda hissettiğim muhteşemliği sona doğru pek hissedemedim. Ama yine de final güzeldi. Tavsiye ederim.

Yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Çok güzeldi - 25/12/2009 09:56:52
Filmi bile çevrilebilecek güzel bir kitap.Değişik bir konu.

Yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Enfes - 24/11/2009 12:12:24
Ürpertici ama enfes bir kitap. Tüylerim diken diken oldu. Hele o orta sayfalar. Ne müthişti.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Saime  : Hakkinda
Saime

Okur

31
Değişik ve ilginç - 21/11/2009 23:21:39
Değişik konusuyla beni hayli şaşırtan bir kitap. Bir takım gizil güçlere sahip olan insan ya da olayların yer aldığı böyle fantazi kitaplarını aslında pek sevmezdim. Benim tercihim Ayşe Kulin ya da Elif Şafak gibi tarihsel, sosyolojik ya da felsefi kitaplardır ama bu kitap beni hayli sarsı. Gerçi daha çok genç ya da kendisini genç hissedenler için olduğunu söyleyebilirim. Ama kendimden ve gençliğimden çok fazla şey gördüm bu kitapda. Üstelik belki de yazarın ön gördüğü şey bir gün gerçekleşebilir. Kim bilir?

Okumak farklı yaşamlardan tat almaktır.
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Saime  : Hakkinda
Saime

Okur

31
İlginç bir kitaba benziyor - 20/11/2009 22:43:45
Hakikaten ilginç bir kitaba benziyor

Okumak farklı yaşamlardan tat almaktır.
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Enfes - 16/11/2009 01:11:35
Hakikaten çok sürükleyici ve güzel bir kitap. Kurgusu şahane. Dil çok temiz ve güzel. Kesimlikle alın derim.

oku oku oku
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Bir kere daha - 14/11/2009 23:55:32
Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biri. Kurgu bir harika. Okurken karakterleri sanki gözünüzün önüne getirebiliyorsunuz. İfadeler çok güçlü, yazarın dili çok akıcı. Konu muhteşem. Şİmdiye kadar hiç işlenmemiş bir konu gibi geldi. Bana. Ve benden bu kitaba tam puan.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Süper bir kitap - 13/11/2009 10:32:03
Kitabı okumayı dün gece bitirdim. Elimden bırakamadım. Uykusuz kaldım ama değdi. Gerçekten harika bir kitap. İlginç bir konu. Sürükleyici bir kitap.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Bayıldım - 10/11/2009 11:03:31
Her anından zevk aldığım heyecanlı bir kitap. Tüm okuyanların da yazdığı gibi ort sayfalarda heyecan iyice tırmanıyor. Doktorla yapılan görüşme çok ilgimi çekti. okumanızı tavsiye ederim.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

VÜCUDUNUZ BEYNİNİZDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDERSE - 07/11/2009 01:54:12
VÜCUDUNUZ BEYNİNİZDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDERSE
Nefis bir konu, entresan bir kitap. İnanılmaz güzel ve değişik kurgusuyla kitap çok başarılı. Sürekli artan bir heyecanla okudum. Ve ortalarına geldiğimde kitap tanıtımında anlatılan sayfalar...İnanılmaz güzeldi.
Koray ve annesi babası tarafından sürekli eziyet gören bir çocuk. İlerleyen yaşlarında babasından bile kötü bir insana dönüşmeye başlayan Koray içinde bir ses duymaya başlar. Bu ses onun yaptığı kötülüklere engel olmaya çalışmaktadır. Koray önceleri korksa da zamanla bu sesin konuşmaktan başka bir şey yapamadığını algılar. Ama ses sanki Koray'ın içinde yaşayan bir başkası gibidir. Aynı beden de iki insan gibi. Koray sesin kendi bölünmüş benliği olduğunu düşünmektedir. Kimi zaman Koray uyuduğunda bedeni kullanan ses de aynı şeyi düşünmektedir. Ama bir doktora gidip deli damgası yemekten korkan Koray sırrını herkesten saklamaya çalışmaktadır. Bu arada ses de Koray uyanık olduğunda bile bedeni ele geçirmenin yollarını araştımaktadır. Ama bunu nasıl yapacağını bilemez. Sürprizlerle dolu şaşırtıcı bir kitap. Mutlaka okuyun.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

heyecanlı ve farklı - 03/11/2009 02:29:36
beyin çalışma esaslarını tam olarak bilemediğimiz bir organımız. Enteresan ve oldukça güzel bir roman. ilk başlarda Fantastik gibi başlıyor ama tahmin edilmez bir şekilde gelişiyor. Tavsiye ederim.

içelim okuyalım
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

mükemmel - 29/10/2009 22:48:04
Bu kitap için söylenecek tek bir şey var mükemmel. Bir kitap bu kadar mı sürükleyici olur. Hem kendimi yeniden öğrencilik günlerimde olduğumu hissettirdi. Hem de bu garip durumla heyecanlandırdı. Ve bence neden olmasın. Belki de böyle bir durum yaşandı ama biz öğrenemedik hiç. Bu arada sözü geçen okul galiba Ankara Aydınlık evler lisesi. Kitapta yazılan boksör lakaplı bir müdürümüz bile vardı. Bu da beni şaşırttı. Gerçi müdürün adı farklıydı ama. Sanki ondan bahsedilmiş gibiydi. Tabii bazı değişiklikler var. Çok güzel bir kitap. Mutlaka okuyun.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Çarpıcı - 29/10/2009 00:09:57
Vücudunuz Beyninizden Bağımsız hareket ederse...

Çok etkileyici bir kitap. Koray'ın durumu inanılmaz ve çok çarpıcı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Filmi bile çekilebilecek güzel bir kitap - 27/10/2009 00:35:53
Okurken yaşıyorsunuz sanki. Gerçekten güzel bir kitap. Kitabın neredeyse her anında heyecan dorukta. Ama özellikle orta sayfalara doğru heyecan iyice tırmanıyor. Kitap tanıtımında yazan kelimelerin etkileyiciliği bu sayfalardan itibaren kendini gösteriyor. Çok farklı bir konu. Keyif alarak okudum. Vücudun beyinden farklı hareket ettiği anlatılan sahnelerde ürperdim. Filmi bile çekilebilecek güzel bir kitap.

Dostluk hayattaki en kuvvetli zincirdir.
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Muhteşem - 25/10/2009 15:43:04
Bu kitap tek kelime ile muhteşem. Hele 170. sayfa dan itibaren olan yerler kahramanın kendi bedeniyle yaptığı mücadele inanılmazdı. Evet olayı yaşıyorsunuz. Heyecanım dorukta, tüylerim diken diken olarak okudum. Gerçekten çok etkileniyorsunuz. Sakın kaçırmayın.

Ön yargıya son verin
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Etkilendim - 21/10/2009 22:55:34
İnsana acaba olabilir mi dedirten bir kitap. Koray'ın bedeninin beyninden bağımsız hareket ettiği anlatılan sayfalar çok çarpıcı. Gerçekten yaşıyorsunuz. Tüylerim diken diken oldu.

Yok
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Emel Adsız : Hakkinda
Emel
Adsız

Kitap Sever

338
Mükemmele yakın - 20/10/2009 00:12:09
Hakikaten çok güzel ve değişik bir konusu var. Mükemmelliğe tek gölge düşüren şey bence sonlara doğru yapılan bir kaç hata. Yoksa kurgu, olayların gelişimi şahane ve heyecanla okuyorsunuz. İnanılmaz değişik bir konu bulmuş yazar. Bunu okudukça anlıyorsunuz. Tavsiye ederim...

Elbet ben de öğrencilikten emekli olacağım
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Çok başarılı - 16/10/2009 22:25:37
BÖLÜNME isimli yazarın yeni kitabında Türkiye'nin acı bir gerçeği aile içi şiddet anlatılıyor gibi ilk başlarda. Ama sonra bunun bir delikanlı üzerindeki etkilerini görüyoruz. Bu konuyu alıp mistik bir tarzda süslemesini çok iyi başarmış yazarımız. Uzun bir süre bu ilginç olay nedir diye insanı düşündürüyor. Çok sürükleyici bir kitap. Olabilecek bir sona bağlandığında şaşırıp kalıyorsunuz. Amerikan filmlerini hiç aratmayan bir tarz ve üslupla yazmış. Şahsen ben etkilendim. Tavsiye ederim.

Kitap kitap kitap
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

Enteresan - 11/10/2009 00:58:50
GÜNÜN BİRİNDE VÜCUDUNUZ BEYNİNİZDEN BAĞIMSIZ HAREKET ETMEYE BAŞLARSA...

Enteresan bir konu. Bu yazarın ilk kitabını da alıp okumuş ve çok beğenmiştim. Bunu da yeni aldım ve bir günde resmen soluksuz okudum. Son derece sürükleyici ve çarpıcı bir kitap.

başkalarını sevmek için önce kendini sevmelisin
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Aynur  : Hakkinda
Aynur

Kitap Sever

252
Şaşırtıcı - 09/10/2009 22:29:02
Çok değişik ve acaip bir konu, yalın bir anlatım. Konular ilerledikçe ne olacağını merak ediyorsunuz. Bu konu yazarımızın aklına nasıl geldi. Çok merak ediyorum. Aslında bazı yazarların böyle bir hayal gücüne sahip olması beni hep şaşırtmıştır. Mutlaka okuyun.

gezerek öğrenemiyorum bari okuyarak öğrenelim
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

İlginç bir kitap - 08/10/2009 13:03:16
Gerçekten ilginç bir kitap. Koray aile içi şiddet sonucu psikolojik sorunları olan bir çocuk. Kitabı okurken başına gelen şeyler yüzünden bir süre o garip olayların olduğunu düşündürüyor insana. Oldukça uzun bir süre bu çocuğun problemi ne dedirtiyor. Gerçekler ortaya çıktığında şaşırıp kaldım. Acaba hakikaten böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir vakaa görülmüş mü? Ben bu soruya cevap veremedim.

Okumak belki de bilmediğin denizlerde yüzmektir.
Kitaba verdigi Puan

Henüz PuanlamamistirBilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler