Bin Hüzünlü Haz
Kitabın Yazarı :  Hasan Ali Toptaş

Kitabın Yayınevi :  İletişim Yayınları

Basım Tarihi :   Ağustos 2009

Gösterim :   1850

Ekleyen :   Uğur AdsayToplam 2 Kişiden / Ortalama 9 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Bin Hüzünlü Haz Açıklama

Roman / EdebiyatMetinlerini varoluş ve yokoluş üzerine kurarak varoluşçuluğu taşraya taşımasıyla özgünlük kazanan, sade dilinden yükselen müzikle giderek hayatı yazıya, yazıyı ise büyülü bir hayata benzeten bir yazar...

Yazma serüvenini 'hayatı kelime kelime genişletmek' olarak adlandıran Hasan Ali Toptaş, metinlerini birer senfoniye de dönüştürerek, dışarıyla içerinin, görünenle iç dünyanın, gerçeklikle rüyaların, somutla soyutun çarpışmasından doğan tekinsiz bir atmosfere çağırıyor okurunu. Tam bir yazı ustalığıyla, Türkçenin imkânlarını sonuna kadar zorlayarak, edebiyatın büyülü dünyasına kapılar açarak...

Hikâyenin bütünlüğü daha fazla çözülmesin diye, bu bölümde de boş bırakılmış birkaç sayfa tadı bulunsun istiyorum çünkü ve böylece hikâye, bir süre de olsa benliğimin sınırlı bakışından kurtulup rahat bir soluk alabilsin, kendisi kalabilsin, ya da anlatmakla ben onu bir yandan yaşatıp bir yandan öldürüyorsam bu güzel günahın birazı da sizin olabilsin istiyorum. Bin Hüzünlü Haz olağanüstü bir metin, gecikmiş Türk romantizminin başyapıtı.
Yıldız Ecevit


Diğer Sitelerde Bin Hüzünlü Haz Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Esra  : Hakkinda
Esra

Onur Üyesi / Görevli / Ulvi

17226
.... - 18/07/2011 23:43:20
Alaaddin'in peşine düşen bir karakter roman boyunca türlü mekanlarda, zengin şahıs kadrosuyla onu kovalar durur.Zıtlıkların gereği ve kabullenebilmenin erdemi vurgulanırken kitabın sonunda tahmin edilen bir tablo görürsünüz.Esasında,aranan kovalayanın ta kendidir.
Bir kütüphane kurdunca tavsiye edilen ve yazarla tanışmam için elime tutuşturulan bu kitap için ilk önerim 'sakin bir kafa' ve ardından 'sabır'..Yalın bir dil seviyorsanız,betimleme düşmanı iseniz,kestirmeden sonuca ulaşanlardan iseniz ertleyiniz..Ya da önyargıları kırınız ve okuyunuz..Güzeldi ve değecektir..

sözüm ki tek sana geçmez,celladımsın ey ZAMAN!
Kitaba verdigi Puan

7Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler