Sultan Döşeği
Kitabın Yazarı :  Mehmet Seyda

Kitabın Yayınevi :  Atlas Kitabevi

Basım Tarihi :   Şubat 1969

Gösterim :   2255

Ekleyen :   Uğur AdsayToplam 0 Kişiden / Ortalama 0 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Sultan Döşeği AçıklamaGünümüz hikâye ve romancılarından. Mehmet Seyda İstanbul'da doğdu. İstanbul Pertevniyal Lisesi'ni bitirdi. Önceleri memur olarak çalıştı (1937-46).

Daha sonra Basın ilan Kurumu'nda göreve başladı. İlk hikâye ürünleri Ses, Tan, Yeni Adam, Yedigün, Yeni Edebiyat dergilerinde yer aldı. Ne Ekersen adlı romanı Yunus Nadi Armağanlarında dereceye girdi. Bundan sonra Yelken, Yeditepe, Dost, Yeni Dergi, Yeni Ufuklar, Varlık, Türk Dili dergilerinde yazıları çıktı.

Bazı eserlerinde kömür bölgesi olan Zonguldak ve çevresini işledi. Kimi eserlerinde ise kahramanların derin ruhsal çözümlemelerine yer verdi.

Bir Gün Büyüyeceksin île Doğan Kardeş Çocuk Romanı Armağanı'nı, Yanartaş ile TRT 1970 Başarı Ödülü'nü, İhtiyar Gençlik ile May Edebiyat Ödülü'nü, İçe Dönük ve Atak ile Türk Dil Kurumu 1974 Ödülü'nü kazandı.

Eserleri:

Bir Gün Büyüyeceksin, Deli Ali , İhtiyar Gençlik, Kapatma, Şampiyonluk Kupası, Ünlü Hikayeler Cumhuriyet Öncesi Doğumlu Yazarlarımızdan, Duvar, Zonguldak Hikayeleri , Başgöz Etme Zamanı, Oyuncakçı Dükkanı, Garnizonda Bir Olay , Anahtarcı Salih, Kör Şeytan, Bana Karşı Ben, Yaş Ağaç, Ne Ekersen , Süeda Hanımın Ortanca Kızı, Gerçek Dışı, Köroğlu, Sultan Döşeği, Nemrut Mustafa , Bir Açıdan, Türk Romanı, Edebiyat Dosttan , Çocukluk Yılları, Çocuklara Hikayeler , Düşleme Oyunu, Bastıbacak Ermiş,Şeytan Çekiçleri.


Diğer Sitelerde Sultan Döşeği Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler