Reis
Kitabın Yazarı :  Soner YALÇIN

Kitabın Yayınevi :  Doğan Kitap

Basım Tarihi :   Ocak 1997

Gösterim :   32910

Ekleyen :   Uğur AdsayToplam 7 Kişiden / Ortalama 9 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Reis Açıklama"Reis, Gladio'nun Türk Tetikçisi, Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın yaşamöyküsü. Neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? Susurluk bağlantıları ve Susurluk olayına karışanlarla ilgili belgeler, bilgiler..." - Emin Çölaşan, Hürriyet- "Reis, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafında yazılan ve Türkiye'nin son 20 yıllık yakın tarihinin en önemli referans kitaplarından biridir." - Sedat Ergin, Hürriyet- "Doğan Yurdakul ve Soner Yalçın'ın Reis adlı yeni çıkan kitabından öğreniyoruz ki, 70'li yıllarda Çatlı ve arkadaşları sahte mahkeme kararları yazarak cezaevlerinden insan kaçırıyordu...

Bu kitap Abdullah Çatlı'nın hayatı ve maceraları üzerine yazılmış ilk gerçek derleme. İçindeki bilgiler, hep birkaç kaynaktan kontrol edilmiş, örneğin Çatlı'nın eşi Meral Çatlı ile belli ki uzun bir söyleşi yapılmış. Hiç tanımasak da hepimizin hayatına şu veya bu biçimde değen, etkileri olan Abdullah Çatlı'nın kim olduğuna, nasıl birisi olduğunu merak ediyorsanız, Reis'i elinizden bırakamayacaksınız..."

- İsmet Berkan, Radikal-

"Abdullah Çatlı'nın yaşamını ele alan bu kitap, salt bir biyografi değildir. Çatlı'dan ve çevresinde meydana gelen olaylardan yola çıkarak, Türkiye'nin yakın tarihinin belli bir kesitini ele almaktadır..."

- Cumhuriyet Kitap-

"....Kitabın iki yazarı Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul daha önce de çeşitli başarılı gazetecilik ürünlerinin altına imzalarını koymuş iki meslektaşımız. Ama bu kez 'çok zor'un altına girmeyi göze almışlar. Kitapta Abdullah Çatlı'nın yaşamöyküsü ekseninde bir dönemin fotoğrafı sergilenirken tam 745 ad geçiyor... Anlaşılan bu kanlı mozaiğin raporları, kitaplar, belgeler, tutanaklar, ifadelerden oluşan parçalarını biriktirmeye bir süre daha devam edeceğiz. Mozaik tamamlandığında Yalçın ve Yurdakul'un kitabı, tablonun en göz alıcı taşlarından biri olarak ışıldayacak."

- Aydın Ergin, Cumhuriyet Dergi-


Diğer Sitelerde Reis Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Ömer Tetik : Hakkinda
Ömer
Tetik

Kitap Kurdu

812
.... - 27/08/2010 20:45:07
Meraklısının kesinlikle okuması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Bazı yerlerde imla hatası olsada yinede okutuyor kitap kendini. Söylendiği kadar varmış Abdullah Çatlı!

Acı Çekmek Ruhun Fiyakasıdır
Kitaba verdigi Puan

7

Gerçek - 27/05/2010 09:33:34
Gerçekleri anlatan başarılı ve anlatımı güzel bir kitap tipik bir SONER YALÇIN kitabı...Bu kitabı okuduktan sonra Haluk Kırcının Bırak Eşkiya Bellesinler adlı kitabınıda okumanızı tavsiye ederim...

Hiçbir yerde armadım gönlümün pamuk prensesini...
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir

*** - 26/04/2010 19:28:41
"Devlet için kurşun atan da yiyen de şereflidir" denilerek Türkiye'nin ilk kadın başbakanı tarafından şerefli ilan edilmiş, resmi tetikçilerimizden ve 78'de Bahçelievler katliamında arabada bekleyen zat-ı muhteremin son derece taraflı yazılmış kitabı.

Okumak iptiladır;müptelalara selam!
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Pelin Erdoğan : Hakkinda
Pelin
Erdoğan

Görevli / Müdavim!

6343
.... - 26/04/2010 16:19:31
gerçekler hiç bir zaman gizli kalmaz gerçekleri açığa çıkaran güzel bir kitap

Affetmek Ve Unutmak Iyilerin Intikamıdır...
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Yavuz  : Hakkinda
Yavuz

Kitap Kurdu

1138
... - 10/01/2010 19:38:52
Abdullah Çatlının hayatının anlatıldığı klasik Soner Yalçın kitabı ancak bana pek tarafsız bir kitap gelmedi sol görüşlü insanları mağdur, sağ görüşlü insanları şiddet yanlısı gösteren bir kitap. ama yine de meraklıların okuması gereken bir kitap.

En büyük Cihad insanın nefsi ile yaptığı Cihad dır
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Zehra  : Hakkinda
Zehra

Onur Üyesi / Kitap Kurdu

954
başarılı - 10/01/2010 18:05:35
Abdullah Çatlı'nın hayatını Susurluk olayını anlatan bir eser.Türkiye'nin yakın tarihinden kesitler ele alınmış Türkiye'de dönen dolapları anlatan başarılı bir eser.

Her şey sende gizli
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Eray  : Hakkinda
Eray

Kitap Kurdu

1123
Oldukça başarılı - 29/12/2009 13:57:29
Abdullah Çatlı'nın hayatını araştıran, ve bir insanın hayat çizgisi üzerinden aslında 70'ler, Avrupa'daki Gladio eylemleri, Gladio soruşturmaları, Papa suikasti, Türkiye'deki derin devlet içi hesaplaşmalara kadar pek çok olguya temas eden çok önemli bir yapıt. Soner Yalçın çok önemli olaylara temas eden bir yazar, ama gördüğüm kadarıyla Doğan Yurdakul'la bir araya geldiğinde daha başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. Bay Pipo'da olduğu gibi burada da doğumundan ölümüne kadar kilit konumdaki bir kişinin hayatı üzerinden önemli araştırmalar gerçekleştirilmiş. Soner Yalçın tek başına kitap yazmaya kalktığında daha çok "tüm köşe yazıları" tadında köşe yazısı üslubu taşıyan polemikçi derleme kitaplar ortaya çıkıyor.

faber est suae quesque fortunae
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Ertuğrul  : Hakkinda
Ertuğrul

Onur Üyesi / Üstad

1707
Reis(Mehmet Özbay) - 05/07/2009 14:33:40
Soner Yalçın Bay Pipo'nun önsözünde Reis'in ikinci kitabıdır Bay Pipo demişti. Abdullah Çatlı'yı anlatıyor bildiğim kadarıyla. Yine dediğm gibi bu konularla ilgilenenlerin okuması gerekenlerden..

Kitaba verdigi Puan

Henüz PuanlamamistirBilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler