Kanser ve Lenfödem İle Yaşayan Bireyler İçin Fizyoterapi Önerileri
Kitabın Yazarı :  İlke Keser

Kitabın Yayınevi :  Hipokrat Kitabevi

Basım Tarihi :   2017

Gösterim :   1105

Ekleyen :   Kitap OkuyoruzToplam 0 Kişiden / Ortalama 0 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Kanser ve Lenfödem İle Yaşayan Bireyler İçin Fizyoterapi Önerileri Açıklama

Diğer / EdebiyatDeğerli Okuyucular,

Bu kitabın içerisinde dünyanın önemli kliniklerinin hastaları için hazırlamış olduğu kanser ve lenfödem tanılı bireylere özel olarak oluşturulmuş, egzersizler, öneriler, yaşam tarzı değişiklikleri ve fizyoterapi uygulamalarının amaçları ile ilgili bilgileri içeren üç buklet yer almaktadır. Ülkemizde her iki hasta grubuna yönelik olarak hazırlanmış benzer bir yayın bulunmamaktadır. Bu bukletlerin çevrilmesindeki amaç; dünyada hale hazırda gelinmiş olan noktayı hastalarımıza, bu konularda çalışan başta fizyoterapistler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına ve yetkililere göstererek, hastalarımıza sunulan hizmetlerin standardizasyonu ve kalitesinin ilerletilmesine katkıda bulunmaktır. Bu bukletler seçilirken, dünyada hazırlanmış ve internet ortamında ulaşılabilir durumda olan pek çok benzeri kaynak incelenmiş, en kapsamlı bilgileri içeren, görselleri ve grafikleri ile hastalarımızın daha olay anlayarak yararlanabilecekleri, dili en sade olanlar seçilmiştir. Türkçe’ye çevrilmeden önce orjinallerini hazırlayan kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilerek çeviri süreci boyunca ve sonunda bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Gerekli tüm izinler alınarak, sorumluluğu Doç. Dr. İlke Keser’in olmak üzere çeviri süreci tamamlanmıştır.Amacımız hastalarımızın kanserle yaşama döneminde yapabilecekleri egzersizler hakkında bilgilenmelerini sağlamak ve lenfödem gibi kanser ve tedavilerinin neden olabileceği yeni problemleri önlemek ve oluşmuş olması halinde de hastanın bizzat yapabileceği uygulamalar hakkına sade bir dille bilgi vermektir. Her iki hasta grubunda da bireyin kendi kontrolü ve düzenli olarak yapacağı uygulamalar ile hastalığın mevcut düzeyinin korunması ve mümkün olduğu oranda olumlu yönde etkilenebilmesi mümkün olabilmektedir.

Hastalarımızın bukletlerde yer alan egzersiz ve uygulamaları yapmadan önce mutlaka fizyoterapistine danışması gerekmektedir. Uygulamaların yapılışlarının kontrol etmesi ve bireye özel olarak gerekli düzenlemelerin yapması sonrasında başlanılabilir.

Tüm bukletlerin incelenmesi, Türkçe’ye çevirilmesi sürecinde yer alan yazarlar ve çeviri ekibine, basım sürecinde yaşanan zorlukların çözümlenmesinde destek sağlayan değerli hocam Prof. Dr. Nuray Kırdı’ya, manevi destekleri için Aslı Tuncer ve Emel Calp’a teşekkür ederim. Özverili ve titiz çalışmaları nedeniyle Hipokrat Kitabevi çalışanlarına özellikle Ali Çelik, Hüseyin Çağlıkasap’a, bize bu kitapçıklara duyulan ihtiyacı fark ettirerek çalışmaya sevk eden hastalarımıza teşekkür ederim.

-Doç. Dr. İlke Keser-


Diğer Sitelerde Kanser ve Lenfödem İle Yaşayan Bireyler İçin Fizyoterapi Önerileri Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler