Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı
Kitabın Yazarı :  Talha Uğurluel

Kitabın Yayınevi :  Timaş Yayınları

Basım Tarihi :   Ocak 2015

Gösterim :   1059

Ekleyen :   Gökçen YılmazToplam 0 Kişiden / Ortalama 0 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı Açıklama

Roman / EdebiyatTarihi herkese sevdiren adam Talha Uğurluel,Peygamber Efendimiz''in hayatını,İslam tarihi içinde cereyan etmiş nice önemli hadiseyi ,Mukaddes Topraklardaki mekanlar eşliğinde ,yüzlerce görsel üzerinden anlatıyor.

Uğurluel,Peygamber Efendimiz''in doğduğu,büyüdüğü,peygamberlikle görevlendirildiği,hicret etmek zorunda kaldığı ve vefat ettiği toprakları Mekke ve Medine olarak iki bölüm halinde gezdiriyor.

Her mümin,Hz. Muhammed''in memleketine gitmek ,evini görmek,çocukluğunu geçirdiği mahallede dolaşmak,koyun güttüğü dağları seyretmek ister.O''nun yaslandığı bir duvar,abdest aldığı bir kuyu,alnını koyduğu bir zemin ,gölgelendiği bir ağaç ,sahabe tarafından kayıt altına alınmıştır.

Hz. Muhammed''den sonra nice sahabe Mekke ve Medine''ye uğradıklarında ,hac ve umre ibadetlerinde hep O''nun izini sürmeye özen göstermişlerdir.İşte bu çalışmada böyle bir hassasiyet gözetildi.Hz. Adem''den günümüze Mukaddes Toprakların genel tarihi yanında Efendiler Efendisi''nin mukaddes izleri sürülmeye çalışıldı.

Nerede doğdu,Hz. Hatice ile nerede yaşadı ,parmağı ile ayı hangi tepenin üzerinden ikiye böldü,gizli gizli sahabeyle kimin kimin evinde buluştu,ilk açık tebliğini hangi mekanda yaptı,suikastçilerin elinden kurtulunca hangi istikamete yürüdü,hangi pazarları ziyaret etti,cinlerle ne zaman buluştu,nerede taşlandı,nerede ağladı ve nerede güldü?

Tüm bunları hatta daha fazlasını görmek,öğrenmek istiyorsanız bu çalışma sizin başucu kitabınız olacak.Her okuduğunuzda sizi o kutsal mekanlara götürecek ,o mukaddes insanlarla buluşturacak.


Diğer Sitelerde Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler