Bazıları Hırçın Sever
Kitabın Yazarı :  Teresa Medeiros

Kitabın Çevirmeni :  Aydan Özbek Şanlısoy

Kitabın Yayınevi :  Pegasus Yayınları

Basım Tarihi :   Temmuz 2012

Gösterim :   3337

Ekleyen :   Hülya  YılmazToplam 1 Kişiden / Ortalama 8 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Bazıları Hırçın Sever Açıklama

Roman / EdebiyatBazıları imkansız olanı sever.

Pamela Darby'nin hayatında birine ihtiyacı vardır; tercihen beyninden çok adaleleri gelişmiş bir Kuzey İskoçya erkeğine. Kız kardeşini zorla evlendirilmekten kurtarmaya kararlı olan bu becerikli, güzel kadın, Dük'ün kayıp vârisini oynayacak, kuvvetli ve heybetli bir erkeğe ihtiyaç duymaktadır. Pamela büyük ödülü kaptıktan sonra, bulduğu adamı başından atmayı planlamaktadır. Bir anda yolunu kesen, mavi gözlü ve baştan çıkarıcı haydut tam da aradığı adamdır.

Bazıları dedidolu sever.

Connor Kincaid, soylu ailesinin onurunu kurtarma hayalinden vazgeçmiştir. Sürpriz bir şekilde yoluna çıkan genç İngiliz kadını ona, ikisinin de sonunu darağacında bitirebilecek, riskli bir oyuna ortak olmasını teklif eder. Bir maceraya ya da güzel bir kadının cazibesine asla karşı koyamayan Connor, ikisinin de kaderini belirleyecek olan bu anlaşmayı kabul eder. Kazanacak çok şeyi olan bu genç kadın ile kalbinden başka kaybedecek hiçbir şeyi olmayan yakışıklı adam Londra'ya doğru yola koyulur ve sürpriz bir aşka yelken açarlar.

Bazıları hırçın sever.
(Tanıtım Bülteninden)


Diğer Sitelerde Bazıları Hırçın Sever Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Hülya kuzu : Hakkinda
Hülya
kuzu

Müdavim!

7886
.... - 15/09/2012 00:32:12
bayıldımçok güzeldi.tavsiye ederim.

ne ekersen onu biçersin.
Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Hülya  Yılmaz : Hakkinda
Hülya
Yılmaz

Görevli / Ulvi

18811
.... - 13/08/2012 20:21:26
Çok eğlenceli bir romandı:)

İki serilik Kincaid Highland Seisinin ikinci kitabı idi

Kincaid Highland Serisi:

1. Some like It Wicked (2008) Bazıları Ateşli Sever
2. Some like It Wild (2009) Bazıları Hırçın Sever


İlk romanda kız kardeş Cationa Kincaid''in macerasını okumuştuk ikinci romanda tahmin ettiğiniz gibi ağabeyi Connor Kincaid''in hikayesi vardı bu romanda..Ben bu ikinci romanı da çok sevdim..En başta çeviri harika idi ilk kitabı da çeviren Aydan Şanlısoy Özbek ikinci kitabında çevirmeni idi..

Bu çok yerinde bir karardı yayın evi içinde..Çok rahat okudum kitabı hatta bayıldım diyebilirim..Teresa Medeiros''u okumak büyük bir keyif..Yazarın ilerde daha ağır romanlarını da okumak isterim doğrusu..Çünkü bu yazar duygu derinliğini de çok iyi veriyor..

Pamela Darby oyuncu olan annesini esrarengiz bir yangında kaybeder.Acısı büyüktür üvey kız kardeşi Sophie ile birlikte beş parasız ortada kalmışlardır..Annesinden kalan bir mektup ile hayatının fırsatı ayağına kadar gelmiştir..Ama bunu değerlendirmek için İskoç''yalı bir erkeğe ihtiyacı vardır..
Bunun için yolda yolunu kesen Connor Kincaid''i kullanmaya karar verir..Genç adamı kullandıktan sonra başından atacaktır..Connor''u kayıp oğlunu arayan bir Dükün kayıp oğlu yerine geçirmeyi böylece ödülü kaptıktan sonra bu genç adamı başından atmayı annesinin katilini aramayı planlamaktadır.Yani bir taş ile iki kuş vurmaktır niyeti..Zira annesinin Düşes''ten kalan mektup yüzünden öldürüldüğünü tahmin etmektedir..

Bu iş için adam bulmayı planlarken yolunu kesen haydut ve arana adam Connor Kincaid ile anlaşmaya varır..Ama planlar her zaman planladığı gibi gitmeyebilir..Aralarında beklenmedik yakınlaşma meydana gelir.Romanın sonuna doğru da sürpriz bir durumda söz konusudur..Tahmin edileceği gibi Simon ve Catrione hikayemizde evli iki çocuklu olarak karşımız çıkarlar..Connor ile Catrione''nin yıllar sonraki kavuşması oldukça dokunaklı idi..Connor kendi ailesi ile ilgili oldukça önemli sırlarda keşfedecek ve bu hayatını kökünden değiştirecektir..

Çok severek okudum..Belki yazarın best seller kitaplarından değildi ama hoşça sıkılmadan eğlenerek yeri geldiğinde duygusallaşarak okuduğum bir kitap oldu..Hoşça vakit geçirmek isteyenlere tavsiye ederim...HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR
Kitaba verdigi Puan

8


Hülya  Yılmaz : Hakkinda
Hülya
Yılmaz

Görevli / Ulvi

18811
.... - 13/08/2012 20:21:17
Çok eğlenceli bir romandı:)

HERKES HAK ETTİĞİNİ YAŞAR
Kitaba verdigi Puan

8Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler