Kahperengi
Kitabın Yazarı :  Hande ALTAYLI

Kitabın Yayınevi :  Doğan Kitap

Basım Tarihi :   Nisan 2012

Gösterim :   9309

Ekleyen :   Hülya  YılmazToplam 11 Kişiden / Ortalama 9 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Kahperengi Açıklama

Roman / EdebiyatÖnsipariş : 05.04.2012

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı’dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat’ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul’un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir.

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı’dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.


Diğer Sitelerde Kahperengi Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir


Esra  : Hakkinda
Esra

Onur Üyesi / Görevli / Ulvi

17226
.... - 18/02/2013 23:04:59
Yazarın 'Maraz' adlı kitabını okumuştum bundan önce ve fena halde önyargılıydım.Yine bir çerez kitap,yine yazarlığa özenti bir abla düşünceleriyle aldım elime kitabı lakin kurguyu,zamanda sıçrayışları,karakter örgülerini çok beğendim.Sosyal mesajı bol,yüreğe de beyne de dokunan hoş bir iş çıkarmış Hande Hanımcığım;)
Ki ilave etmeliyim,altını çizdiğim birçok cümle oldu.Kurgusal açıdan iyi olduğu kadar cümleler de sağlam geldi bu sefer.Kolay okunan,hoş bir kitap.Okunası sevgili kitap kurtları...

sözüm ki tek sana geçmez,celladımsın ey ZAMAN!
Kitaba verdigi Puan

8


Deniz  : Hakkinda
Deniz

Kitap Sever

458
.... - 10/07/2012 14:38:49
Harika bir kitap bayıldım..

Kitaba verdigi Puan

10


Özgür  Can : Hakkinda
Özgür
Can

Kitap Sever

329
.... - 02/07/2012 09:17:04
Okuduğum en harika kitaplardan biriydi,anlatımı akıcı,sürekleyiciydi bir gecede okuyup bitirdim,muhteşemdiiiiii

Kitaba verdigi Puan

10


Oya  : Hakkinda
Oya

Müdavim!

5643
.... - 15/06/2012 12:02:39
Hande Altaylı' nın daha önce Maraz isimli romanını okumuştum ama bu romanı daha sürükleyici ve anlatımları daha anlaşılır buldum.Ayrıca içinde öyle cümleler var ki bunu yazabilmek için yaşamak gerekir diye düşündürüyor. İnsan ne yaparsa yapsın geçmişin izleri hep onunla beraber yürüyor...

Hayata Gülümse.
Kitaba verdigi Puan

7

.... - 25/04/2012 21:44:08
Kitap gerçekten çok sürükleyici ,elinize aldığınızda bırakamıyorsunuz iki günde bitti çok beğendim.Hande Hanımın okuduğum 2.kitabı yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum...

Kitaba verdigi Puan

9Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler