Fotoğrafta Işık
Kitabın Yazarı :  David Prakel

Kitabın Yayınevi :  Homer Kitabevi

Basım Tarihi :   Şubat 2012

Gösterim :   1801

Ekleyen :   Leyla Toplam 0 Kişiden / Ortalama 0 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

Fotoğrafta Işık Açıklama

Fotoğraf / SanatHomer Kitabevi'nin fotoğrafçılık konusundaki yayınları arasında Doğada Fotoğrafçılık, Fotoğrafta Rengin Sırları, Doğada Dijital Fotoğrafçılık ve Fotoğraflar Yorumlar kitapları sayılabilir. Yayınevimiz, AVA Akademisi'nin Temel Fotoğrafçılık Dizisi'nden daha önce yayınlamış olduğu Fotoğrafta Kompozisyon kitabından sonra şimdi de dizinin ikincisi olarak Fotoğrafta Işık kitabını konunun meraklılarına sunmaktadır. AVA Akademisi'nin bu diziden Fotoğrafta Pozlandırma, Siyah-Beyaz Çekim ve Baskı, Renkli Çekim ve Baskı, Fotoğrafta Renk, Yaratıcı Fotoğrafçılığın Temel İlkeleri gibi başka kitapları da mevcuttur.

Işığı ve aydınlatmayı anlamak iyi fotoğrafçılık için temel ilkedir ve iyi bir fotoğrafçı ışıkla boyamasını da öğrenmelidir. Herhangi bir görüntünün aydınlatılma biçimi, izleyicinin onun içeriğini nasıl göreceğini ve yorumlayacağını etkileyecektir. Bu kitap altı bölüme ayrılmıştır. İlk bölümde her türden ışığın fotoğrafçı için ne gibi olanaklar sunduğu kuramsal açıdan ve temel ilkeleriyle incelenirken, ışık çeşitleri ve ışığın bağlı olduğu kurallar açıklanmaktadır. Doğal ışık, mevcut ışık ve stüdyo ortamındaki fotografik ışık kaynakları ayrıntılarıyla incelenmiş ve en iyi pozlandırmanın elde edilebilmesi için ışığın nasıl ölçüleceği konusunda anahtar bilgiler verilmiştir. Kitap, ışığın nasıl kontrol edileceği ve kullanılacağı hakkındaki bölümlerle sona ermektedir. Işık ve aydınlatmanın temel ilkelerinde uzmanlaşmak, okuyucuya yeni keşif ve denemeler yapma konusunda özgüven verecektir. Teknik kavramlar kolay anlaşılır şemalar yardımıyla ve her bölümün sonunda yer alan sözlükle açıklanmıştır. Çoğu özellikle bu yayın için çekilen ilham verici ve ilginç fotoğraflar kullanılarak kitabın görselliği artırılmıştır.

Fotoğraflarıyla katkı verenler:

Rod Edwards, Ernst Haas, Eric Kellerman, Marion Luijten, Gijon Mili, Justin Quinnell, Scott Ritenour, Michael Trevillion, Frank Wartenberg, Ilona Wellmann ve pek çok başka fotoğrafçı.

Başlıca konular:

Işığın temel kuramı; elektronik tayf; renk düzeltmesi; beyaz dengesi; filtrelerin kullanımı; ışığın ölçümü; doğal ışık; günün farklı saatlerinde gün ışığının durumu; mevsimsel özellikler ve yer seçiminin etkisi; mevcut ışık; mum, akkor lamba, flüoresan, sokak lambaları ve neon ışıkları; fotografik ışık; sürekli ışık veren yapay ışık kaynakları ve flaş; ışığın kontrolü, kullanımı ve ışıkla yapılan farklı denemeler.


Diğer Sitelerde Fotoğrafta Işık Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler