İncir Kuşları
Kitabın Yazarı :  Sinan AKYÜZ

Kitabın Yayınevi :  Alfa Yayınları

Basım Tarihi :   Şubat 2012

Gösterim :   12589

Ekleyen :   Leyla Toplam 8 Kişiden / Ortalama 8 Puan

Puan Verin :
Bu Kitabı Facebook'ta Paylaş Bu Kitabı Twitter'da Paylaş Bu Kitabı Friendfeed'te Paylaş Bu Kitabı MySpace'te Paylaş

İncir Kuşları Açıklama

Roman / EdebiyatSinan Akyüz’den Yüreğinize Dokunacak Bir Kitap!

Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi…

Çok satan kitaplarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek bir romanla okurlarını selamlıyor.

İncir Kuşları’nda yazar, Bosna savaşını temele alıyor. Bosnalı bir genç kız olan Suada’nın gerçek yaşamından yola çıkarak savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor.

Bosna tüm bilinmeyenleriyle ilk kez Sinan Akyüz kalemiyle yazıldı…

Sinan Akyüz dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada’nın dramıyla yeniden gündeme getiriyor. Yakın tarihi edebiyatla ustalıkla buluşturan yazar, aşkın içinde “savaşı ve şiddeti”, savaşın içinde de “aşkı ve inancı” ustalıkla harmanlıyor. Bu romanla Bosna Savaşı’nın bilinmeyen bambaşka bir yüzü gün yüzüne çıkarken okuru sürpriz bir son bekliyor.

ARKA KAPAKTAN;

Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı. Biri Müslüman Boşnak genci, diğeri ise Hıristiyan Sırp’tı. İkisi de konservatuardaki aynı Boşnak kızına âşık olmuşlardı. Ve bir gün bu iki genç, güzeller güzeli Suada’ya aşklarını ilan ettiler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulmuş, diğeri ise “Kalbimde iki kişiye yer yok” cevabını almıştı.

Takvim yaprakları 6 Nisan 1992’yi gösterirken bir bomba düştü

beyaz zambakların açtığı yüreklere... Suada patlak veren savaşın estirdiği rüzgârda âdeta savrulan bir yaprak gibiydi. Savruldu, savruldu, savruldu... Sonra da kader onu bir zamanlar ‘hayır’ dediği genç adamın eline esir düşürdü. Genç adam, o gün ela gözlü çöl ahusuna bakmış “Kader bizi ne inanılmaz bir şekilde birleştirdi, görüyor musun Suada?” demişti.

Modern zamanlarda Avrupa’da yaşanmış bir soykırımda,

kadere inananların romanıdır İncir Kuşları...

Bu kitap tamamen gerçeklere dayanmaktadır...


Diğer Sitelerde İncir Kuşları Kitabı :


 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

.... - 10/09/2012 16:29:40
Yaşamları içiçe geçmiş iki ırktan Bosna!lıların yaşadıkları dramı akıcı bir dille anlatan gerçeklere dayalı romanı elinizden bırakmadan okuyacaksınız.

Kitaba verdigi Puan

9

.... - 09/06/2012 21:43:11
Kitap konusu ile kendine çekiyor zaten. Gerek yapılan reklamları gerek ise yapılan yorumlar kitabı "okunulası" kılıyor. Okurken insanın içini fena sızlatan olaylar.. "Bunları yapan insan mıdır?" diye defalarca sorulan sorular sayfalar ilerlerken..
Konular benzer olunca elimde olmadan Ayşe Kulin'in Sevdalinka'sı ile kıyasladım. Ve dostlar şöyle diyeyim ki;edebi hiçbir değeri bulunmamaktadır kitabın. Lise mezunu birinin bile yazabileceği şekilde bir dil kullanmış Sinan Akyüz. Açıkçası okuduğum ilk kitabıydı ve bir kitabını daha almayı düşünmeme sebep oldu bu durum.
Yine de Bosna için okunmaya değer...

benimbirkitaptırarkadaşımmuhabbetiyarımkalır ..
Kitaba verdigi Puan

6


Şule  : Hakkinda
Şule

Üstad

2380
.... - 01/06/2012 08:09:22
Etkileyici bir kitaptı. Yaşanmış hikayeleri okumayı sevenlere tavsiye ederim. Yalnız kitabın ikinci yarısından itibaren yanınızda mutlaka mendiliniz olsun...

Her kitap ile ayrı alemlere yolculuk edin
Kitaba verdigi Puan

9


Mehmet Çağlar : Hakkinda
Mehmet
Çağlar

Kitap Kurdu

785
.... - 28/05/2012 23:12:08
Bosna'da yapılan soykırım. İnsanın insanlığını unuttuğu, orta çağın yaşandığı dönem. Hemde modern Avrupa'da (!) Okuyup öğrenmeli, Avrupa'nın Müslüman ve Türklere bakış açılarını bir kere daha görmeliyiz...

O K U M A L I Y I Z . . .
Kitaba verdigi Puan

8


Mehmet  : Hakkinda
Mehmet

Kitap Sever

415
.... - 21/04/2012 12:01:11
Leyla romanından sonra bir de bu kitaptan öğrenmiş oldum Bosna'daki savaşın bir soykırım olduğunu.Orada yaşananlardan daha acı veren birşey varsa o da hiçkimsenin ses çıkarmadan bu vahşete seyirci kalmasıdır.

Kitaba verdigi Puan

Henüz Puanlamamistir


Merve  : Hakkinda
Merve

Müdavim!

5368
.... - 19/04/2012 08:59:45
Şimdiye kadar beni derinden sarsan çok az sayıda roman vardır okuduğum. Dün gece dehşet içinde, gözlerim dolu dolu, insanlığımdan utanarak bitirdim İncir Kuşları’nı.
http://beyazkitaplik.blogspot.com/2012/04/incir-kuslar-sinan-akyuz.html

http://beyazkitaplik.blogspot.com/
Kitaba verdigi Puan

10


Leyla  : Hakkinda
Leyla

Görevli / Ulvi

26379
.... - 10/04/2012 11:25:27
Sırpların Bosna'daki zulmlünü ve yaptıkları soykırımı elealıp, bir halkın dünyanın gözü önünde nasıl yok edilmeye çalışıldığını anlatan, insanın içini titreten, bu kadar da olmaz dedirten bir kitap..

Bazı satırlarını okurken dehşetle irkildim.. Orada bir savaş olduğunu, insanların öldüğünü, çok büyük acılar yaşandığını biliyordum.. Ama böylesine bir vahşet ve katliamın yaşandığını tahmin bile edemezdim..


Kitaba verdigi Puan

6


Özgür  Can : Hakkinda
Özgür
Can

Kitap Sever

329
.... - 02/03/2012 20:10:18
Kitabın ismi ve kapagının güzelliği okumaya yitti beni icide kapagı gibi cok güzeldi,akıcı bir dili vardı sırların bosnaklara yaptıkları öle bi anlatılmıştıki....

Kitaba verdigi Puan

Henüz PuanlamamistirBilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler