Soner Alıç Röportajı

Soner Alıç Röportajı

Uğur Adsay;
Merhaba Sayın Alıç.Soner Alıç;
Merhabalar Uğur Bey.Öncelikle sözlerinizi ve bestelerinizi Azer Bülbül, Nalan ve Düş Sokağı Sakinleri gibi ünlü isimlerin yorumladıklarını biliyoruz. İlk nasıl başladı? Sizin için en önemlileri hangisiydi?İlk olarak çok sevdiğim arkadaşım yorumcu Etkin ile stüdyoda yeni albümü için çalışıyorduk . O sırada kapıdan içeri Sn. Azer Bülbül girdi. Tanıştırdılar. Konu konuyu açtı derken güzel bir şarkı aradığını ifade etti . Bende o ara Etkin’e çok sevdiğim bir Şiir’imi hediye edecektim ( adı aşk olsun ) Azer Abi ile paylaştık. O ise çok beğendiğini ama şarkı formatına çevirebilirsen olabilir dedi . Ve adım adım ilerledik. İlk onun ile başladım derken gerisi geldi. Çok sevdiğim manevi ablacığım Nalan Tokyürek ile kaldığım yerden devam ettim. Birkaç şarkısının düzenlemesini ve birkaç şarkı sözü ile işi tatlıya bağladık ve birçok sanatçı , müzisyen arkadaşımla devam ettik sevgili Hakan Taşıyan , sevgili Yasemin , sevgili Elif Turan , sevgili Grup AS derken liste uzayıp gidiyor ve hepsi benim için önemlidir diyebilirim.
Sayın Alıç, şu zamana kadar Cinius Yayıncılık adı altında 8 kitabınız bulunmakta. Bu süreçte yaşadığınız zorlukları kısaca anlatır mısınız?Hayatın İçinden , Sadece Sen , Sıngle , Kaybetmek İstemiyorum
Senin İçin , Son Baharın Son Sabahı , Sevmeyi Bilenlere adlı kitaplarımı Akın Yayınevi tarafından çıkarmıştım ancak iflas ettikten ve birkaç yıl ara verdikten sonra 8. kitabım olan Aşk Bana Değil , Ben Aşk’a Çarptım adında yeni şiir kitabımı CİNİUS Yayınları tarafından Çıkardım ... Zorluk adı altında pek bir şey yaşamadım diyebilirim ...

Yeni kitabınız; "Aşk Bana Değil, Ben Aşka Çarptım" la ilgili söylemek istedikleriniz nelerdir?
Aşk Bana Değil , Ben Aşk’a Çarptım adlı şiir kitabımda emeği geçen Sn. Serkan Canbolat , Sn. Hakan Taşıyan , Sn. Etkin, Sn. Tuba Büyüküstün , Sn. Nalan Tokyürek , Sn. Yıldız Tilbe gibi bir çok sanatçı , müzisyen ve edebiyat editörünün katkıları ile çıkarmış bulunuyorum. Onların desteği olmasaydı beklide etkileyici kitabımı çıkaramam sanıyordum ve onlara bir kere daha sizin sayenizde teşekkür ederim . Oldukça iyi bir çalışma sayesinde çıkarmış olduğum bu kitabımın bir çok kitleye ulaşacağını tahmin ediyorum…Sizin için özel olan ya da en çok eleştiri aldığınız kitap hangisidir?5.Kitabım olan; "Sadece Sen" ile güzel bir kitle yakalayarak işime devam ettim. Oldukça değerli tepkiler aldıktan sonra 6. kitabım "Sonbaharın , Son Sabahı" ile devasa bir kitleye ulaştığımı düşünüyorum. Bütün kitaplarım ve bütün yazılarım benim için çok değerlidir. İçimden gelenleri yansıtıyorum. Kurgu yapmıyorum. Hayal ürünleri eklemiyorum.Türkiye'de bir kişinin yılda ortalama 3-4 kitap okuduğu gerçeğine söylemek istedikleriniz nelerdir? Bu oranı arttırabilmek için sizce neler yapılmalıdır?
Türkiye’de kitap satış bedellerinin çok yukarıda olduğuna inanıyorum. Kitap korsanlarının da önüne bu saye ile son verilebilir diye düşünüyorum. Korsanın önüne geçilebilirse yılda 3 - 4 ' ün yerine , 10 – 15 kitaptan fazla alıcı olabilir diye düşünüyorum . Ortalama hafta da 10 kitap okuyan biri olarak çok iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum….Peki Kitap Okuyoruz . Com hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?
KİTAPOKUYORUZ.COM 'u kendini geliştirmiş bir alt yapısı ile dikkat çeken , kitap kurtları için bire bir hazırlanmış kültürel bir site olarak tanımlayabiliriz. Bir çok sitenin yapmadığını yaparak tüm kitap okuyanların ulaşabildiğini düşünüyorum. Siz ve ekibinizi tebrik ediyorum bu konuda.Evet. Röportaj için teşekkürler Sayın Alıç. Başarılarınızın devamı dileği ile.


Bana bu güzel röportaj hakkını verdiğiniz ve güzel sohbeti sağladığınız için siz ve ekibinize tekrar çok teşekkür ederim Uğur Bey. Çalışmalarınızın daha ileri seviyelerde seyir alması dileğim ile sevgi ve saygılarımla.
Haber Ekleyen : Uğur Adsay

Okunma : 1308

Yorum : 0
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş
 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler