Secret'e ilham veren profesör: Kitap saçmalık

Secret'e ilham veren profesör: Kitap saçmalık

Satış rekorları kıran 'The Secret' kitabına ilham veren kuantum profesörü Wolf, "Söylediklerim çarpıtıldı. Bir kitap nasıl sevgili bulunacağının sırrını anlatmaz" dedi.

Rhonda Byrne'ın, istenen her şeyi elde etmenin sırrını açıkladığını iddia ettiği kitabı "The Secret" satış rekorları kırıyor. Ancak Türkiye'de de okunan kitapta görüşlerine yer verilen ünlü kuantum fizikçisi Fred Alan Wolf, anlattıklarının çarpıtıldığını söyledi. SABAH'A konuşan Wolf, "Kitapta anlattıklarımı kesip kırptılar. Tam sözlerime yer vermediler" dedi.

* The Secret'a ilham kaynağı oldunuz. Sizce kitaba neler kattınız? Aslında söylediklerimin büyük bir kısmını kestiler. Çünkü ben insanlara dileklerinin aniden gerçeğe nasıl dönüşeceğinin sırrını vermiyorum. Ben kendi gerçeğimi ne anladığımı söyledim. Onlar bunu kullanmamayı tercih ettiler. Sadece küçük bir parçasını aldılar sözlerimin.

ŞANSI OLAN KAZANIR

* Kitabı nasıl buldunuz? Çok iyi paketlenmiş bir saçmalık. İnsanlar bir sırrın olduğuna, o sırrı keşfettiklerinde arzuladıkları kadına ya da çok paraya sahip olacaklarına inanıyor. Bu kimseyi mutlu etmez. Düşünsenize, herkes lotoyu kazanabilseydi, ikramiye küçücük kalırdı. Şanslı olan kazanmalıdır.

* Kuantum fiziği gibi zor bir konuyu kitlelere basitçe anlatmayı nasıl başarıyorsunuz? Çünkü sadece yaşadığımız fiziksel dünyanın realitesini anlatıyorum. Bu da hayatını nasıl daha iyi yapabileceğin konusunda sana yol gösteriyor. İnsanları ve olayları farklı şekilde deneyimlememiz gerektiğini anlatıyorum. Bu da ancak kuantum fiziğinin temellerini anlamakla oluyor.

* Kuantum fiziğinin ne dediğini basitçe nasıl açıklarsınız? Gerçeği gözlemlerken sen de gerçeği etkiliyorsun. Bu, şu demek: Gerçek ve değişmez olarak kabul ettiğimiz her şey değişebilir. Bunu biz sağlarız, çünkü etki ederiz. Şöyle bir örnek verebiliriz: Sen aynaya baktığında kendini çok çirkin görüyor olabilirsin. Ancak seni çok beğenen birinin bu görüşünü duyduğunda artık bu gerçek senin için değişmiş olacaktır. Sen artık kendini güzel hissetmeye başlarsın. Yaşamımız da bu şekilde değişebilir, ne yönde değişeceğini de senin etkin belirleyecektir.
Haber Ekleyen : Sibel Gökdeniz

Okunma : 1656

Yorum : 0
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş
 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler