Türk Gençliği ve Geleceğimiz Konulu Konferans

Türk Gençliği ve Geleceğimiz Konulu Konferans

Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyesi, Yeni Türk Dili Anabilim Dalı Başkanı ve Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ahmet Günşen, 'Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkın' dedi.

Günşen, Edirne'nin İpsala ilçesinde Gençlik Haftası nedeniyle Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen,'Türk Gençliği ve Geleceğimiz' konulu konferansta, Türk milletinin 3 bin yıllık bir devlet geleneğinin olduğunu, bu nedenle Türk milletinin güçlü bir geçmişi ve büyük bir geleceği olduğunu söyledi.

Çağdaş uygarlık seviyesine çıkmanın Atatürk'ün vasiyeti olduğunu ifade eden Günşen, geleceğin millet için önemli olduğunu ve gençleri bu geleceğe hazırlamak gerektiğini belirtti.

Öğrencilerin ve gençlerin bilimle, akılla ve çağdaş eğitimle donatılmalarını isteyen Günşen, 'Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkın. Cumhuriyet başka emellerin ellerine geçmemelidir. Çünkü Türk milleti Cumhuriyet ile milli benliğine kavuşmuştur' şeklinde konuştu.

Türk gençliğinin 21. yüzyılda nasıl bir Türkiye hedeflediğini bilmesi ve kendini buna göre hazırlaması gerektiğinin anlatan Günşen, şunları söyledi:

'Bizler sizleri buna hazırlamalıyız. Kendinizi buna hazırlamazsanız, diğer ülkelerle mücadele edemezsiniz. Eğitim ailede başlar. Örgün eğitime geçiş çok önemlidir. 26 yıldır eğitimle uğraşan biri olarak söylüyorum. Öğretmen vebal taşıyan insandır. Sizleri sokağa bırakmamalıyız. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Sizler sevilmeye layıksınız. Ancak sizlerde kendinizi, geleceğe hazırlayın. Sizin başarmak gibi bir mecburiyetiniz var. Hayalleriniz olsun, hayallerinizin peşinden gidin. Kararlı olun. Rotasız gemi olmayın. Hedefiniz, idealleriniz olsun. Sakın korkmayın, yorulmayın. Yatarak hedefinize ulaşamazsınız. Unutmayın, bedel ödeyerek zirveye çıkan insan o zirveden kolay kolay inmez.'

Konuşmasının son bölümünde öğrencilere 'başarıya kenetlenin' diye seslenen Günşen, sokakların tehlikeli olduğunu, sigara, uyuşturucu ve fuhuş olaylarından uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, konuşmasını tamamladı.

Konferansın sonunda Günşen'e İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz tarafından çiçek verildi.

Anadolu Ajans
Haber Ekleyen : Ayhan Akpınar

Okunma : 1956

Yorum : 0
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş
 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler