Yunus Nadi Ödülleri'nin Sahipleri Belirlendi

Yunus Nadi Ödülleri'nin Sahipleri Belirlendi

Bu Yıl 64'üncüsü Düzenlenen 'Yunus Nadi Ödülleri'ni Kazananlar Belirlendi.


'Sosyal Bilimler Araştırması' dalında Dr. Erdal Atabek, Prof. Dr. Rona Aybay, Dr. Alev Coşkun, Prof. Dr. Emre Kongar, Prof. Dr. İoanna Kuçuradi ve Prof. Dr. Ahmet Mumcu'dan oluşan seçici kurul, ödülün 'Mimar Kemalettin' adlı 3 ciltlik araştırmanın editörleri olan Prof. Dr. Afife Batur, Prof. Dr. Yıldırım Yavuz ve Doç. Dr. Ali Cengizkan'a verilmesini kararlaştırdı.


'Roman' dalında Adnan Binyazar, Ahmet Cemal, Mehmet Eroğlu, Konur Ertop ve Tahsin Yücel'den oluşan seçici kurul, ödülü, 'Faili Meçhul Öfke' adlı yapıtı ile Adnan Gerger'e layık gördü.


'Öykü' dalında Hikmet Altınkaynak, Metin Celal, Cemil Kavukçu, Osman Şahin ve Celal Üster'den oluşan seçici kurul, ödülü, Yekta Kopan'ın 'Bir Baktım Yoksun' ve Ayşegül Çelik'in 'Kağıt Gemiler' adlı yapıtı arasında paylaştırdı.


'Şiir' dalında Ataol Behramoğlu, Prof. Dr. Cevat Çapan, Refik Durbaş, Muzaffer İlhan Erdost ve Doğan Hızlan'dan oluşan seçici kurul, ödülün 'Türkülerde Gezer Adları' yapıtı ile Metin Demirtaş'a verilmesini kararlaştırdı.


'Karikatür' dalında Behiç Ak, Musa Kart, Kamil Masaracı ve Tonguç Yaşar'dan oluşan seçici kurul, ödülün Ahmet Öztürklevent ve Muammer Olcay'ın yapıtları arasında paylaştırılmasını kararlaştırdı.


'Fotoğraf' dalında Hikmet Çetinkaya, İsa Çelik, Ara Güler, Paul McMillen ve İbrahim Yıldız'dan oluşan seçici kurul, ödülü, Sezgin Güvel ve Cem Turgay'ın yapıtları arasında paylaştırdı.


Ödüller, Cumhuriyet gazetesinin kuruluş yıl dönümü olan 7 Mayıs Cuma günü Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde (MKM) düzenlenen törenle sahiplerine verilecek.
Haber Ekleyen : Ayhan Akpınar

Okunma : 1821

Yorum : 0
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş
 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler