Çocuğu Okula Başlayacak Olanlar İçin Eğitim Seti!

Çocuğu Okula Başlayacak Olanlar İçin Eğitim Seti!

Herkes okuldaki ilk gününü hatırlar. Psikolog Şenel Karaman “İlk Gün, Çocuğu İlköğretime Başlayacak Anne babalar için Kılavuz” adlı eğitim setini hazırladı.

Ülkemizde ilk defa, okula başlamayla ilgili anne babanın ihtiyaç duyabileceği bilgileri içeren, bir eğitim seti hazırlandı. Bu sette, 1 Kitap, 1 DVD Film, 1 Hikaye Kitabı, 1 Boyama Kitabı ve anne babaların kullanabileceği bir takım formlar yer alıyor.

Okul’un çocuk için yeni bir dünya olduğunu belirten Psikolog Şenel Karaman “Okullar çocuklar için yapılmış yerlerdir. Çocuklar orada yeni arkadaşlar edinir, oyunlar oynar, kendisini kontrol etmeyi, söz almayı, rekabet etmeyi öğrenir. Okuma yazma gibi hayatı boyunca kullanacağı bilgiler yanında sosyal becerilerini de geliştirir. Çoğu zaman ilk defa anne babasının dışında birileri ile daha yoğun ilişkiler geliştirir. Çocuğun, öğretmeni ile bağ kurması, kendisini fark ettirmek için çabalaması, ev ödevleri ve bunun gibi durumlar onu geleceğin dünyasına hazırlar”.

Hepimizin hayatımız boyunca unutmadığımız günün okuldaki ilk günümüz olduğunu hatırlatan Şenel Karaman, eğer kurallara uyulursa, sizin dışınızda ciddi bir aksilik de çıkmazsa bu günün harika geçeceğini belirterek; “Arkadaşlarıyla tanışacak, kendisine ait bir sırada oturacak, heyecanını yenecektir.” dedi. Anaokuluna gitmiş olsun ya da olmasın, sınıfının ona farklı geleceğini ifade eden Şenel Karaman, çocuğun okulla ilgili kafasında oluşturduğu tüm yargıları değerlendireceğini, sonuç olarak da burayı ya seveceğini ya da buradan korkacağını dile getirdi.

Bu sette, kılavuzun yanı sıra anne babaların çocuklarını okula psikolojik olarak hazırlamalarında yardımcı olacak bir hikaye kitabı ve bunun boyama kitabı yer almakta. Bunların yanında Şenel Karaman’ın açıklamalarının yer aldığı DVD film bulunmakta ve çocuklarının okul olgunluğunu belirlemelerinde yardımcı olacak formlar, alışveriş listeleri, doktor check up listesi gibi materyaller de yer almaktadır.

Bu eğitim setini edinmek için Dengepdm’ye 0232 465 06 25 no’lu telefonuna başvurulabilir.

Sipariş Formu

Adı Soyadı
Kurum
Şehir
E-posta
Telefon
Kaç Adet?
Adres
Notunuz
Haber Ekleyen : Uğur Adsay

Okunma : 1970

Yorum : 1
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş
 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

İLK GÜN - 27/05/2009 11:40:33
BU EĞİTİM KİT İNİ HER ANNE BABA YA TAVSİYE EDİYORUM. ÇOCUGUNUZ VE KENDİNİZLE İLGİLİ BİRÇOK SORUNUN ÇÖZÜM YOLLARINI BULACAKSINIZ.

düşün sorgulaBilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler