Aralarına 'Siyah Süt' girdi

Aralarına 'Siyah Süt' girdi

Adalet Ağaoğlu, Elif Şafak’ın ‘Siyah Süt’ romanında kendisinin kullanıldığını, yazılanların doğru olmadığını söyledi. Şafak ise Ağaoğlu’nun iddialarına yanıt vermeyeceğini açıkladı.


Taraf gazetesinde yayımlanan haberde Adalet Ağaoğlu, Elif Şafak’ın “Siyah Süt” romanında kendisinden söz ettiği “Başlangıçta Çay Vardı” başlıklı bölümün gerçeği yansıtmadığını, Şafak’ın yaşadıklarını kendisine göre yorumlayarak yazdığını söyledi.


AĞAOĞLU: ŞAFAK’IN BENİ KULLANDIĞINI GÖRDÜM


Kitabı uzun süre okumadığını belirten Ağaoğlu, ’Ben reklam yapılan kitapları çok geç okuyorum. Kendisi de sordu, ‘Okumadım, ben sizden bıktım zaten’ dedim. Çok görünen yazardan hoşlanmıyorum galiba. Baktığım zaman beni kullandığını gördüm. Yazdıklarını kendi yaptığı tasarıya göre yazmış’ dedi.


ŞAFAK: AĞAOĞLU’NA CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM


Elif Şafak, Ağaoğlu’nun sözlerine karşılık olarak şöyle konuştu: “Adalet Ağaoğlu’nın hakkımda sarf ettiği sözlere cevap vermek istemiyorum, çünkü, yazarların birbirleriyle kapışmalarını, medya üzerinden şahsi tartışmalara girmelerini doğru bulmuyorum. Bizim yapıcı sözler, güzel işler üretmemiz lâzım. Sanatçıların, bilhassa kadın yazarların birbirlerini desteklemeleri gerektiğine inanıyorum. ‘Siyah Süt’ tam da kadınlığın ve yaratıcılığın zorluklarını, çalkantılarını inceleyen bir kitaptı. Bu toplumda kadın sanatçı olmanın kolay olmadığını anlatan, kadınlık hallerini kucaklayan bir kitap”




Haber Ekleyen : Uğur Adsay

Okunma : 1078

Yorum : 0
Bu Habere Yorum Yaz
Bu Haberi Facebook'ta Paylaş Bu Haberi Twitter'da Paylaş Bu Haberi Friendfeed'te Paylaş Bu Haberi MySpace'te Paylaş




 :: Yazilan Yorumlar
    Sadece Üyeler Yorum Yazabilir

Henüz bir yorum eklenmemistir.



Bilinçli Bir Toplum Adina! 2007-2011 KitapOkuyoruz.com
Sitedeki yazilarin tüm haklari ve sorumlulugu yazi sahiplerine aittir.
Yazilarin izin alinmadan kopyalanmasi ve kullanilmasi 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Yasasina göre suçtur
.
kitap ucuz kitap yeni kitaplar en çok satan kitaplar çok satan kitaplar Yemek Tarifleri


Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardim Bekleyen Okullarimiz (!)
Tesekkürler