Yardım Bekleyen Okullar

Siz sevgili okuyucularımızdan, kitap yardımı bekleyen okullar.

Denizli Honaz Cumhuriyet İlköğretim Okulu
Fevzi ÖNER

Denizli Honaz Cumhuriyet ilköğretim okulunda Türkçe öğretmenliği görevini yürütmekteyim. Mesleğimin bana yüklediği sorumluluk bilinciyle öğrencilerimin hayatı daha iyi kavramaları, kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, daha bilinçli bireyler olabilmeleri için onların daha fazla kitap okumasına gayret gösteriyorum. Kitabı boş zamanlarda okunan bir obje olmaktan kurtarıp, okumanın bir zaruret olduğu gerçeğini çocuklarımıza aşılamalıyız. Maalesef mesleğimin bu ilk yılında okul kütüphenemizin yetersiz olduğunu farkettim.


Kitapsever topluluğu olarak sizlerden okul kütüphenemizini zenginleştirmenizi rica ediyorum. Göndereceğiniz her kitap kimbilir belki bir çocuğumuzun umutlarını yeşertecek; karanlık tarafını aydınlatacak;içindeki cevheri açığa çıkaracak ve belki de hayatlarını değiştirecektir.


Okuyan, yazan, eleştiren, üreten bir toplum olmamız için geleceğimiz olan bu gençlere destek olmalıyız. Maalesef taşrada eğitim imkanları merkez okullardaki kadar yeterli seviyede olmuyor. umarım ricamı ciddiye alıp desteklerinizi bizlerden esirgemezsiniz.
Unutmayın, çocuklarımıza göndereceğiniz her kitap onların geleceklerine ışık tutacaktır.


Şimdiden yardımlarınız ve destekleriniz için size minnet borçlu olduğumu belirtmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Adres :
Mehmetçik mah. 2584 sok. no:36/1 Denizli
E-posta :
fevziaga#yahoo.com


Facebook'ta Paylaşarak Okulumuza Destek Verin


Süleyman Uğur Sıtkı İlköğretim Okulu
Nurullah ŞİN

Ben Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde bulunan, Süleyman Uğur Sıtkı İlköğretim Okulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz on iki yıldır eğitim vermektedir. Okulumuzda çok kaliteli ve başarılı öğrenciler bulunmaktadır. Gelecek vaat eden, zeki ve pırıl pırıl öğrencilerdir. Fakat ellerinden tutacak, onlara rehberlik yapacak çok az kaynaklara sahiptirler.

İlçede hep stajyer öğretmenler görev yapmaktalar. Onlar gidince çocuklar sahipsiz ve rehbersiz kalmaktalar. Maddi olanakları yetersiz, ders kitapları dışında başka kaynakları bulunmayan nice öğrenciler var. İnternete gidip hayattan haberdar olma gibi şansları yok. İlçede eskiden bir halk kütüphanesi vardı, şimdi o da yok.

Okulumuzda 1358 öğrenci var. Bu yıl öğretmen arkadaşların da yardımıyla okulumuza bir kütüphane kazandırdık. Fakat kütüphane raflarına koyacak kitap bulmakta zorlanıyoruz. Öğrencilerimizin okul kütüphanesi dışında yararlanabilecekleri kaynakları yok. İlçe hayatının dışına, sadece kütüphane penceresinden bakabilmekteler. Onlara, hayata yeni bir pencereden bakmaları için sizden ilköğretim seviyesine uygun kitap talep ediyoruz. Öğrencilerimizin, buna gerçekten çok ihtiyaçları var. Kitaplarınızın nice hayallere ab-ı hayat olacağının teminatını verebilirim.

Yarının umutları olan öğrencilerimize el uzatmak istiyorsanız kitaplarınızı aşağıdaki okul adresine sabırsızlıkla beklemekteyiz.

Saygılarımla
Türkçe Öğretmeni
Nurullah ŞİN


Adres :
Süleyman Uğur Sıtkı İlköğretim Okulu Yüksekova / HAKKARİ
E-posta :
okuyan_adam30#hotmail.com


Facebook'ta Paylaşarak Okulumuza Destek Verin


Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu
Müberre AY

Merhaba,

Biz Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu öğrencileri olarak size Trabzon'un Of ilçesinden sesleniyoruz.

Ülkemiz yarınları demek olan biz çocukların iyi bir okuma alışkanlığı kazanması düşüncesiyle yola çıktık.

Bunula birlikte okulumuzun mevcut kütüphaneside eksik ve bizim hayallerimizdeki yeri doldurmayacak nitelikte.Hemen her türde ve her türlü kitaba ihtiyacımız var.

Duyarlı,gelişmiş ve dürüst bir toplum olmanın şartı değil midir kitaplarla içiçe olmak.Bizler,okumak için çaba sarfeden,daha çok şey öğrenmeye çalışan minik arkadaşlarmızı da gördükçe "Bu Millet Nefes Alıyor" diye için için bağırıyoruz.Ve sesimizi duyup bizlere bu konuda yardımcı olmanızı bekliyoruz.

İlk kez böyle bir taleple bir yayınevine mektup gönderiyor ve bu ilk cesaret örneğimizi destekleyerek bizleri mutlu edeceğinizi umuyoruz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız.


Adres :
Of Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu
E-posta :
minik_prenses_love#hotmail.com


Facebook'ta Paylaşarak Okulumuza Destek Verin


Van Erciş Endüstri Meslek Lisesi
Semra TURA

Ben Van Erciş Endüstri Meslek Lisesi din kültürü öğretmeniyim. Lise öğrencilerine hitap eden güzel kitaplarınız var okulun bütçesinden kitap almak istedik ama para yok dediler.

Bizim öğrencilerin geneli köyden geliyor. Durumları ekstradan kitap alacak kadar iyi değil.

Siz bize bir iyilik yapıp ücretsiz kitap gönderebilir misiniz?


Adres :
Erciş Endüstri Meslek Lisesi
E-posta :
semrasinici#hotmail.com


Facebook'ta Paylaşarak Okulumuza Destek Verin


Demirci İlköğretim Okulu
Mehmet ÇETİNKAYA

Aksaray'ın Gülağaç İlçesinde yaklaşık 450 öğrenciye sahip Demirci İlköğretim okulunda öğretmenlik yapıyorum.

Okul kütüphanemizin çok çok yetersiz olması sebebiyle bir çok yayınevine kitap desteği için talepte bulundum. Ancak Tübitak yayınları haricinde geri dönüşte bulunan pek bir yayınevi olmadı. Rüya

Bu konuda kitapokuyoruz.com olarak okuyucularınızdan yardım talep ediyoruz.

Öğrencilerim adına müteşekkir olurum.


Adres :
Demirci Kasabası - Gülağaç / AKSARAY
E-posta :
melifkaya#hotmail.com


Facebook'ta Paylaşarak Okulumuza Destek Verin
Takip Edilenler
Puanlananlar
Röportajlar
Yardım Bekleyen Okullarımız (!)
Teşekkürler